نیروگاه چابهار

مشخصات پروژه

پروژه نیروگاه چابهار مپنا شامل دو واحد گازی به ظرفیت ۱۵۷٫۵ مگاوات و یک واحد بخار E Type به ظرفیت 160 مگاوات (مجموعاً 475 مگاوات) در شرایط ایزو (ISO) است که در آن از ۲ واحد توربین گاز V94.2 استفاده شده است.
این نیروگاه در کیلومتر ۱۵ جاده چابهار – ایرانشهر قرار گرفته و تمام واحدهای نیروگاه به کارفرما تحویل دائم شده است.
کارفرمای پروژه، شرکت مادرتخصصی تولید نیروی برق حرارتی و مشاور کارفرما در این پروژه شرکت مهندسی قدس نیرو بوده است.
پیمانکار اصلی این پروژه شرکت توسعه یک مپنا بوده که در تاریخ ۲۸ فروردین ۸۵ عملیات اجرایی ساخت نیروگاه را شروع کرد. عملیات اجرایی و ساخت نیروگاه چابهار حدود ۲۳ ماه به طول انجامید و اولین واحد آن ۱۰ اسفند سال ۸۷ سنکرون (وارد مدار) شد و آخرین واحد نیروگاه ۲۵ مرداد سال ۸۹ به صورت دائم تحویل کارفرما شد.
در این پروژه رکورد حداکثر پیشرفت نصب یک پروژه (در یکسال) به میزان ۸۲ درصد در سال ۸۷ به ثبت رسید و این یکی از افتخارات پروژه نیروگاه چابهار است.
همچنین مهندسی، تأمین و احداث پست GIS نیروگاه با ظرفیت ۲۳۰ کیلو ولت نیز برعهده شرکت کارفرما بوده است. از سوی دیگر براساس استراتژی مصوب، این پروژه در قالب ۱۶ قرارداد با پیمانکاران فرعی در بخش‌های مهندسی، تأمین تجهیزات و اجرا، انجام شده است.
بخش بخار این نیروگاه در اسفند سال 1400 سنکرون شد.

تماس با مپنا

در صورتی که به اطلاعات بیشتری درباره گروه مپنا نیاز دارید، و یا برای شرکت یا سازمان خود نیازمند راه‌حل یا محصولی هستید، می‌توانید با ما تماس بگیرید.

Scroll to Top