سامانه تصویربرداری ابری تبسم (تات)

مشخصات پروژه

به‌کارگیری فناوری اطلاعات و ارتباطات در حوزه‌های مختلف سلامت به طور گسترده‌ای در حال رشد است. تصویربرداری پزشکی به‌عنوان یکی از حوزه‌های مهم سلامت، می‌تواند با به کارگیری این فناوری‌ها، توسعه پیدا کرده و متحول شود. ارائه سرویس‌های ابری در زمینه تصویربرداری پزشکی، سرویس‌های متمرکز گزارش‌نویسی برای تصاویر پزشکی، امکان دسترسی توزیع شده تصاویر برای رادیولوژیست‌ها بدون محدودیت مکانی، دسترسی توزیع شده برای پزشکان معالج، تولید کلان داده‌ها از تصاویر پزشکی، به‌کارگیری هوش مصنوعی در طبقه‌بندی هوشمند تصاویر پزشکی از جمله امکاناتی است که یک سامانه جامع و هوشمند در زمینه رادیولوژی فراهم می‌کند.
تات یک سیستم متمرکز برای ارسال، دریافت، ذخیره‌سازی و بهره‌برداری از تصاویر پزشکی است. در این سیستم، کلیه تجهیزات تصویربرداری مستقر در مراکز تصویربرداری و یا مراکز درمانی مانند بیمارستان‌ها و کلینیک‌های تخصصی، تصاویر دریافتی از مدالیته‌های مختلفی همچون ام‌ آر آی و سی‌تی‌اسکن را در یک سیستم متمرکز جمع کرده و بر اساس سرویس‌های پیش‌بینی شده در سیستم، خدمات متنوعی در سطوح مختلف به کاربران می‌دهد.
شکل زیر توپولوژی کلی سامانه تات را نشان می‌دهد. دسترسی و ارتباط تجهیزات و کاربران به این شبکه، تحت پروتکل های طرح صورت خواهد گرفت. تجمیع و ذخیره‌سازی داده‌ها به صورت متمرکز در مرکز/ مراکز داده صورت می‌گیرد. بر این اساس تصاویر دریافتی از انواع مدالیته‌های مستقر در مراکز تصویربرداری و درمانی به مرکز/ مراکز داده منتقل داده می‌شوند و کاربران می‌توانند بر اساس پروتکل‌های مشخص به اطلاعات دسترسی پیدا کنند.

تماس با مپنا

در صورتی که به اطلاعات بیشتری درباره گروه مپنا نیاز دارید، و یا برای شرکت یا سازمان خود نیازمند راه‌حل یا محصولی هستید، می‌توانید با ما تماس بگیرید.

Scroll to Top