جستجو
این کادر جستجو را ببندید.

بزرگ‌ترین تأمین مالی صنعت برق با عرضۀ اوراق سلف مپنا

با عرضۀ اوراق سلف یکی از شرکت‌های متعلق به گروه مپنا به ارزش ۲۰۰ میلیارد تومان در بورس انرژی، بزرگ‌ترین تامین مالی صنعت برق در بورس انرژی ایران رقم خورد.

با عرضۀ اوراق سلف یکی از شرکت‌های متعلق به گروه مپنا به ارزش ۲۰۰ میلیارد تومان در بورس انرژی، بزرگ‌ترین تامین مالی صنعت برق در بورس انرژی ایران رقم خورد.

به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی بازار سرمایه (سنا) مدیرعامل بورس انرژی گفت که بزرگ‌ترین طرح تامین مالی صنعت برق در بورس انرژی، چهارشنبه ۲۶ آبان صورت گرفت. سیدعلی حسینی گفت: «برای نخستین‌بار اوراق سلف موازی استاندارد برق شرکت «تولید برق نیروی سنندج مپنا» به ارزش ۲۰۰ میلیارد تومان در بورس انرژی عرضه شده است. این اوراق با هدف تامین مالی و تامین سرمایه در گردش، شامل ۵۲۳ هزار و ۵۷۱ قرارداد بوده که ارزش هر قرارداد بالغ بر ۳۸۳ هزار تومان است.»

به گفتۀ این مقام مسئول، “سود روزشمار این اوراق ۲۱ درصد و حداکثر سود یک‌سالۀ آن ۲۳ درصد تنظیم شده است و همه اشخاص حقیقی و حقوقی می‌توانند برای خرید این اوراق اقدام کنند.”

سال گذشته نخستین اوراق سلف موازی استاندارد برق برای تامین مالی ۲۰ میلیارد تومانی یک نیروگاه در بورس انرژی عملیاتی شد و امسال با عرضه اولیۀ اوراق سلف موازی استاندارد برق نیروگاه سنندج، بزرگ‌ترین تامین مالی در این صنعت از طریق بورس انرژی به ارزش ۲۰۰ میلیارد تومان کلید زده شد.

یکی از مدیران ارشد اجرایی کارگزاری «سهم آشنا» که مدیریت فروش اوراق سلف نیروگاه سنندج مپنا را بر عهده داشت، به بورس‌پرس گفته است که «فروش به خوبی انجام شد و برای هر کدام از ۵۲۳ هزار و ۵۷۱ اوراق عرضه شده، ۹ پیشنهاد خرید وجود داشت.» وی افزود: «فروش اوراق در کسری از ثانیه به پایان رسید و بیشتر اوراق توسط صندوق‌ها و دیگر موسسات سرمایه‌گذاری خریداری شدند.»

به اشتراک گذاری:
پیمایش به بالا