جستجو
این کادر جستجو را ببندید.
سرمایه گذاری

۱۴ منبع جایگزین انرژی که می‌تواند تغییر ایجاد کند

در بخش انرژی، منابع سوخت فسیلی به دلیل قیمت نسبتا پایین، منبع اصلی انرژی بوده‌اند. با این حال، پیش‌بینی می‌شود که تقاضای انرژی در آینده افزایش یابد و دیگر نمی‌توانیم به منابع انرژی محدود و آلاینده تکیه کنیم. در دهه گذشته، شاهد تغییر مثبتی به سمت گسترش ظرفیت انرژی های تجدیدپذیر در سطح محلی و جهانی بوده‌ایم.

سلامت

گسترش مرزهای تکنولوژی در حوزه سلامت و درمان

حوزه سلامت و درمان این روزها از قافله تکنولوژی باز نمانده و از پیشرفت‌های تکنولوژیک در جهت بهبود خدمات مربوط به سلامت و درمان استفاده می‌کند.

مپنا نیز با ورود به این حوزه گامی مهم در پیشرفت تکنولوژی در حوزه سلامت و درمان برداشته است.

صنعت برق

رویکرد کشورها در استفاده از انرژی پایدار

فقط کمتر از یک میلیارد نفر هنوز دسترسی اولیه به برق ندارند و بسیاری دیگر از طریق سیم کشی بداهه به شبکه متصل می شوند یا از طریق خاموشی های مکرر زندگی می کنند.

برقی سازی

وسیله نقلیه به شبکه (V2G)

وسیله نقلیه به شبکه (V2G)، سیستمی را توصیف می‌کند که در آن وسایل نقلیه برقی، با شبکه برق ارتباط برقرار می‌کنند تا خدمات پاسخگو به تقاضا را از طریق برگرداندن برق به شبکه یا با کاهش نرخ شارژ آنها، به فروش برسانند.

نفت و گاز

کشورهایی با بیشترین میزان ذخایر نفتی

ذخایر نفتی، تخمینی از مقادیر نفت خام، میعانات گازی و مایعات گاز طبیعی در یک منطقه اقتصادی خاص با پتانسیل استخراج است. ذخایر بر اساس یک مبنای احتمالی اثبات شده محاسبه می‌شوند و در این مقدار، سفره‌های نفتی واقع در بخش‌های غیرقابل دستیابی، بخشی از ذخایر نفتی محسوب نمی‌شوند.

صنعت برق

عصر جدید انرژی

در طول دو دهه گذشته، تغییر عظیمی در شیوه تولید و استخراج انرژی با توجه به تغییرات آب و هوایی، ایجاد شده‌است.

نفت و گاز

آمار تولیدات نفت

بر اساس آمارهایی که بریتیش پترولیوم در بررسی‌های آماری سال ۲۰۲۲ خود منتشر کرد، میزان نفت تولیدی توسط کشورهای دنیا طبق تصویر فوق قابل مشاهده است. در میان کشورهای عضو اوپک، ایران در رتبه چهارم تولید نفت خام قرار دارد.

نفت و گاز

انتشار گازهای گلخانه‌ای در چرخه طول عمر انواع منابع انرژی

طرفداران زغال سنگ و گاز طبیعی، اغلب استدلال می‌کنند که انتشار گازهای گلخانه‌ای مربوط به روند بهره‌برداری از تأسیسات منابع انرژی تجدیدپذیر و تهیه مواد اولیه آن، نسبت به استفاده از زغال سنگ و گاز طبیعی، مزایای محیط زیستی آنچنان متفاوتی ندارند.

صنعت برق

چشم انداز استفاده صد درصدی از انرژی پاک

در دهه گذشته، سیاست‌ها و البته چشم‌انداز استفاده از انرژی‌های تجدیدپذیر در دنیا تغییر کرده‌است. از دیدگاه مهندسی و سیاست‌های جهانی در این زمینه، می‌توان به تلاش برای جنبشی در جهت انتقال به انرژی ۱۰۰% تجدیدپذیر که از آن به عنوان پروژه “زمین صد درصد” یاد می‌شود، اشاره کرد.

برقی سازی

کاهش گازهای گلخانه‌ای با خودرو برقی

انتشار گازهای گلخانه‌ای یکی از مضرات استفاده از خودروهاییست که با سوخت فسیلی کار می‌کنند. خودروهای برقی امروزه به راه حلی مناسب جهت برطرف کردن این معضل زیست محیطی تبدیل شده‌اند. اما اساساً استفاده از خودروهای برقی تا چه اندازه می‌تواند گازهای گلخانه‌ای را کاهش دهد؟

انرژی‌های تجدیدپذیر در حمل و نقل

با افزایش جمعیت و در پی آن، نیازهای تجاری، صنعتی و شخصیِ نسل بشر، انرژی بیشتر و بیشتری مورد نیاز است. بیش از یک قرن بود که ما برای به دست آوردن انرژی، به گاز و ذغال سنگ وابسته بودیم.

صنعت برق

آینده انرژی در دنیا

آینده انرژی در دنیا، در اختیار انرژی‌های تجدیدپذیر است، به همین سبب در این پست به صورت مختصر به ۵ نوع اصلی از انرژی‌های تجدیدپذیر در دنیا پرداخته شده‌است.

پیمایش به بالا