اینفوگرافی

وسیله نقلیه به شبکه (V2G)

وسیله نقلیه به شبکه (V2G)، سیستمی را توصیف می‌کند که در آن وسایل نقلیه برقی، با شبکه برق ارتباط برقرار می‌کنند تا خدمات پاسخگو به تقاضا را از طریق برگرداندن برق به شبکه یا با کاهش نرخ شارژ آنها، به فروش برسانند.

ادامه مطلب »

کشورهایی با بیشترین میزان ذخایر نفتی

ذخایر نفتی، تخمینی از مقادیر نفت خام، میعانات گازی و مایعات گاز طبیعی در یک منطقه اقتصادی خاص با پتانسیل استخراج است. ذخایر بر اساس یک مبنای احتمالی اثبات شده محاسبه می‌شوند و در این مقدار، سفره‌های نفتی واقع در بخش‌های غیرقابل دستیابی، بخشی از ذخایر نفتی محسوب نمی‌شوند.

ادامه مطلب »

آمار تولیدات نفت

بر اساس آمارهایی که بریتیش پترولیوم در بررسی‌های آماری سال ۲۰۲۲ خود منتشر کرد، میزان نفت تولیدی توسط کشورهای دنیا طبق تصویر فوق قابل مشاهده است. در میان کشورهای عضو اوپک، ایران در رتبه چهارم تولید نفت خام قرار دارد.

ادامه مطلب »

انتشار گازهای گلخانه‌ای در چرخه طول عمر انواع منابع انرژی

طرفداران زغال سنگ و گاز طبیعی، اغلب استدلال می‌کنند که انتشار گازهای گلخانه‌ای مربوط به روند بهره‌برداری از تأسیسات منابع انرژی تجدیدپذیر و تهیه مواد اولیه آن، نسبت به استفاده از زغال سنگ و گاز طبیعی، مزایای محیط زیستی آنچنان متفاوتی ندارند.

ادامه مطلب »

چشم انداز استفاده صد درصدی از انرژی پاک

در دهه گذشته، سیاست‌ها و البته چشم‌انداز استفاده از انرژی‌های تجدیدپذیر در دنیا تغییر کرده‌است. از دیدگاه مهندسی و سیاست‌های جهانی در این زمینه، می‌توان به تلاش برای جنبشی در جهت انتقال به انرژی ۱۰۰% تجدیدپذیر که از آن به عنوان پروژه “زمین صد درصد” یاد می‌شود، اشاره کرد.

ادامه مطلب »

کاهش گازهای گلخانه‌ای با خودرو برقی

انتشار گازهای گلخانه‌ای یکی از مضرات استفاده از خودروهاییست که با سوخت فسیلی کار می‌کنند. خودروهای برقی امروزه به راه حلی مناسب جهت برطرف کردن این معضل زیست محیطی تبدیل شده‌اند. اما اساساً استفاده از خودروهای برقی تا چه اندازه می‌تواند گازهای گلخانه‌ای را کاهش دهد؟

ادامه مطلب »

آینده انرژی در دنیا

آینده انرژی در دنیا، در اختیار انرژی‌های تجدیدپذیر است، به همین سبب در این پست به صورت مختصر به ۵ نوع اصلی از انرژی‌های تجدیدپذیر در دنیا پرداخته شده‌است.

ادامه مطلب »
Scroll to Top