جستجو
این کادر جستجو را ببندید.

تصویب تقسیم سود ۶۰ ریال در مجمع سالیانه شرکت تولید برق عسلویه مپنا

مجامع عادی و فوق‌العاده شرکت تولید برق عسلویه مپنا روز چهارشنبه 14 تیر 1402 برگزار ‌شد و تقسیم 60 ریال سود نقدی به ازای هر سهم برای سال مالی منتهی به 29 اسفند 1401 به تصویب رسید.
مجامع عادی و فوق‌العاده شرکت تولید برق عسلویه مپنا، در سالن حکمت کتابخانه ملی ایران با حضور بیش از 87 درصد صاحبان سهام رسمیت یافت.
این جلسه به ریاست خلیل بهبهانی به نمایندگی از شرکت گروه مدیریت نیروگاهی ایرانیان مپنا به عنوان رئیس مجمع، احمدرضا فراست به نمایندگی از شرکت تولید برق توس مپنا به عنوان ناظر اول، شهرام کریمی به نمایندگی از شرکت تولید برق غرب کارون مپنا به عنوان ناظر دوم، سید علی مکبری مدیرعامل شرکت تولید برق عسلویه مپنا به عنوان دبیر مجمع و با حضور بازرس قانونی، حسابرس مستقل، نماینده سازمان بورس و جمعی از سهام‌داران حقوقی و حقیقی برگزار شد.


ابتدا گزارش هیأت‌مدیره به مجمع عمومی عادی صاحبان سهام شرکت تولید برق عسلویه مپنا توسط مدیرعامل شرکت ارائه و اطلاعات کلی شرکت، اطلاعات مالی شرکت، گزارش دستاوردهای شرکت در سال 1401 و فعالیت‌های انجام شده برای طرح توسعه نیروگاه عسلویه برای سهام‌داران گزارش شد.


در ادامه این جلسه، گزارش حسابرس مستقل و بازرس قانونی شرکت مورد استماع سهام‌داران قرار گرفت و سپس پرسش‌های سهام‌‎داران توسط هیات رییسه مجمع پاسخ داده شد.
“صورت‌های مالی شامل ترازنامه، صورت سود و زیان، صورت تغییرات در حقوق مالکانه و صورت جریان‌های نقدی، انتخاب روزنامه‌ اطلاعات به عنوان روزنامه کثیرالانتشار، موسسه حسابرسی هشیار بهمند به سمت بازرس اصلی و حسابرس مستقل و مؤسسه حسابرسی بهراد مشار به عنوان بازرس علی‌البدل و پاداش هیأت مدیره و حق حضور اعضای هیأت‌مدیره و سایر کمیته‌های تخصصی از دیگر مصوبات مجمع عادی و فوق‌العاده شرکت تولید برق عسلویه مپنا بود”.

نگاهی به عملکرد شرکت تولید برق عسلویه در سال 1401

بر اساس گزارش‌های ارائه شده در این نشست، درآمد عملیاتی شرکت تولید برق عسلویه در سال 1401 نسبت به سال قبل 22 درصد افزایش داشته و به بیش از 6300 میلیارد ریال رسیده است. همچنین سود عملیاتی شرکت نیز بیش از 13 درصد افزایش را نشان می دهد. همچنین در سال 1401 سود پایه هر سهم 466 ریال بوده است. نیروگاه عسلویه با تولید 6.98 میلیون مگاوات ساعت، 2.02 درصد از سهم تولید برق کشور را در سال 1401 به خود اختصاص داده است. همچنین میزان تولید نیروگاه نسبت به مدت مشابه سال 1400، در حدود 10 درصد افزایش داشته است.

لازم به ذکر است شرکت موفق شده است تا انتهای سال 1401 بیش از 91 درصد از کل مطالبات تجمعی فروش برق نیروگاه را از وزارت نیرو دریافت نماید. با توجه به موقعیت نیروگاه عسلویه در منطقه کمتر توسعه یافته و بر اساس ماده 132 اصلاحی قانون مالیات‌های مستقیم، درآمد ابرازی این شرکت به میزان 100 درصد و به مدت 20 سال (تا خرداد 1407) از مالیات معاف می‌باشد. توسعه بخش بخار نیروگاه عسلویه با مکانیزم قرارداد بیع متقابل با شرکت تولید برق حرارتی در حال انجام است. با اجرای این طرح، سه واحد بخاری (سیکل ترکیبی) هریک به ظرفیت اسمی 160 مگاوات (جمعا 480 مگاوات) به مجموع ظرفیت نیروگاه افزوده خواهد شد و مطابق قرارداد بیع متقابل از محل سوخت صرفه‌جویی شده، 352 میلیون یورو به عنوان بازگشت سرمایه به شرکت پرداخت می‌شود. همچنین با اجرای این طرح، میزان راندمان نیروگاه از 32 درصد به حدود 50 درصد خواهد رسید. واحد نخست بخار این نیروگاه در اردیبهشت سال 1400 به بهره برداری تجاری رسیده است و واحد دوم بخار نیز از خردادماه 1402 در بازار عمده فروشی برق حضور دارد.

به اشتراک گذاری:
پیمایش به بالا