جستجو
این کادر جستجو را ببندید.

امضای قرارداد ساخت بار اول روتور توربوکمپرسور واحد گازیGE -F9  نیروگاه شهید رجایی با گروه مپنا

قرارداد ساخت بار اول یک دست کامل روتور توربوکمپرسور واحد گازیGE -F9 نیروگاه سیکل ترکیبی شهید رجایی با حضور «عبدالرسول پیشاهنگ» مدیرعامل شرکت مادرتخصصی نیروی برق حرارتی و «محمد اولیاء» مدیرعامل گروه مپنا به امضا رسید.

قرارداد ساخت بار اول یک دست کامل روتور توربوکمپرسور واحد گازیGE -F9  نیروگاه سیکل ترکیبی شهید رجایی با حضور «عبدالرسول پیشاهنگ» مدیرعامل شرکت مادرتخصصی نیروی برق حرارتی و «محمد اولیاء» مدیرعامل گروه مپنا به امضا رسید.

این قرارداد بین «اسحاق صباغیان» مدیرعامل نیروگاه شهید رجایی و «محمدرضا روشنی‌مقدم» مدیرعامل شرکت مهندسی و ساخت توربین توربین مپنا (توگا)، روز جمعه ۲۶ آبان ۱۴۰۲ در آخرین روز از بیست و سومین نمایشگاه بین‌المللی صنعت برق امضا و مدت قرارداد ۲۴ ماه تعیین شده است.

با توجه به افزایش عمر ناوگان توربین‌هایGE-F9  در نیروگاه‌های کشور و نیاز به جایگزینی روتور نیروگاه‌ها، تأمین اجزای اساسی و حساس روتور این توربین که به صورت معمول طی تعمیرات اساسی تعویض نمی‌شوند از دغدغه‌های مهم بهره‌برداران این واحدها محسوب می‌‍شود.

همچنین با توجه به ریسک‌های تأمین به موقع و باکیفیت این اجزاء، اجرای پروژه ساخت داخل تجهیزات مذکور به منظور حفظ پایداری تأمین برق در کشور ضروری است.

مستقل از مزیت‌های معمول در پروژه‌های ساخت داخل شامل صرفه‌جویی مالی، کاهش واردات، امکان اجرای پروژه‌های ارتقاء و بهینه‌سازی در آینده، اساسی‌ترین مزیت ساخت داخل این تجهیز، ارتقاء ضریب دسترسی واحدهای نیروگاهی است که در شرایط کنونی و آینده نزدیک که این محصول در دسترس قرار می‌گیرد برای شبکه برق کشور بسیار حائز اهمیت خواهد بود.

به اشتراک گذاری:
پیمایش به بالا