جستجو
این کادر جستجو را ببندید.

بازدید وزیر نیرو از نیروگاه رودشور

وزیر نیرو در بازدید از نیروگاه رودشور از کار بزرگی که در بخش بخار این نیروگاه در حال اجراست تقدیر کرد.

علی اکبر محرابیان” وزیر نیرو”، عبدالرسول پیشاهنگ، “مدیرعامل شرکت مادر تخصصی تولید نیروی برق حرارتی”، همایون حائری، “معاون برق و انرژی” محمد اولیا “مدیر عامل گروه مپنا”، خلیل بهبهانی “مدیر عامل حوزه برق”، فریدون هنری “مدیر عامل شرکت توسعه یک”و ابوطالب نیازی “جانشین مدیر عامل حوزه برق در توسعه نیروگاهی” به همراه برخی مقامات استان مرکزی با هدف بازدید از آخرین وضعیت اجرای بخش بخار و افزایش ظرفیت تولید بخش برق، از نیروگاه رودشور بازدید به عمل آوردند.
علی اکبر محرابیان عنوان کرد: نیروگاه رودشور یکی از نیروگاه‌های مهم کشور است که کار بزرگ و بی‌نظیری در بخش بخار آن در حال اجرا است.
او با اشاره به اینکه واحد بخار نیروگاه رودشور در کلاس F احداث می‌شود، تصریح کرد: این نیروگاه جزو ۱۱ نیروگاه منحصر به فرد کشور در این کلاس قلمداد می‌شود.
وزیر نیرو با تاکید بر ضرورت برنامه‌ریزی و زمان‌بندی دقیق برای اجرای به موقع واحد بخار این نیروگاه ادامه داد: باید با در نظر گرفتن تمام جزئیات و محاسبات دقیق مهندسی، عملیات نصب و راه اندازی تجهیزات این نیروگاه به گونه‌ای پیش برود که بتوانیم در تابستان ۱۴۰۳ واحد بخار نیروگاه رودشور را به شبکه برق سراسری متصل کنیم.
محرابیان با اشاره به کار ارزشمند و مهمی که در نیروگاه رودشور با هدف افزایش توان تولید برق تا ۱۱۳۷ مگاوات آغاز شده است، تصریح کرد: افزایش توان تولید برق این نیروگاه چه به لحاظ مکانی که در مجاورت دو استان صنعتی با نیاز مصرف برق بالا قرار دارد و چه به لحاظ زمانی که ما وارث ناترازی قابل توجه در تولید و مصرف برق هستیم از اهمیت بالایی برخوردار است.
او با تاکید بر تلاش وزارت نیرو برای حل مسائل و چالش‌های پیش‌روی این نیروگاه در فرایند نوسازی و ایجاد واحد بخار اضافه کرد: توانمندی و ظرفیت‌های مهندسی خوبی در نیروگاه رودشور وجود دارد که می‌تواند این کار بزرگ را در کوتاه‌ترین زمان ممکن به سرانجام برساند تا شیرینی اتصال برق تولیدی آن به شبکه در موعد مقرر اجرایی شود.
نیروگاه سیکل ترکیبی رودشور در حال حاضر ۷۹۲ مگاوات ظرفیت تولید برق دارد که با سرمایه‌گذاری به ارزش ۲۷۵ میلیون یورو تا مرداد ماه سال ۱۴۰۳ ظرفیت تولید برق این نیروگاه به ۱۱۳۷ مگاوات می‌رسد.

به اشتراک گذاری:
پیمایش به بالا