جستجو
این کادر جستجو را ببندید.

قرارداد بزرگ برقی‌سازی پایتخت با مشارکت مپنا

شهرداری تهران و شرکت برق و کنترل مپنا (مکو) قرارداد 950 دستگاه شارژر خودروهای برقی را امضا کردند.

شهرداری تهران و شرکت مکو قرارداد طراحی، ساخت و نصب ۹۶ ایستگاه شارژ خودروهای برقی سبک و سنگین در شهر تهران را در راستای سیاست‌های کلان کشور و رفع مشکلات آلودگی هوای کلانشهرهای کشور، روز چهارشنبه دوم اسفند 1402 به امضا رساندند.

به موجب این قرارداد که در حضور شهردار تهران به امضای مدیران‌عامل شرکت برق و کنترل مپنا و موسسه رایانه شهر تهران رسید، تعداد 950 دستگاه شارژر AC و DC خودروهای برقی سبک و سنگین در پایتخت نصب و بهره‌برداری خواهد شد.

از میان این ۹۶ ایستگاه، تعداد ۲۱ ایستگاه به استفاده اتوبوس‌های برقی اختصاص می یابد و ۷۵ ایستگاه شارژ دیگر نیز برای استفاده تاکسی‌های برقی تجهیز خواهد شد. 

ایستگاه‌های مذکور مجموعاً دارای ۹۵۰ شارژر شامل 400 دستگاه شارژر AC 22 kW، ۱۵۰ دستگاه شارژر DC 60 kW، ۱۵۰ دستگاه شارژر DC 120 kW و ۲۵۰ دستگاه شارژر DC 240 kW است که به تفکیک زیر بنا و نیاز مناطق مختلف، در سطح شهر نصب خواهد شد. 

مرکز کسب‌وکار برقی‌سازی شرکت مکو به عنوان بازوی اجرایی گروه مپنا با هدف عملی ساختن مسئولیت‌ اجتماعی خود و اهداف زیست محیطی برنامه‌ریزی شده در سال‌های گذشته، اقدامات مهمی را در جهت گسترش زیرساخت شارژ هوشمند خودروهای برقی انجام داده است تا در آینده شهروندان از وجود شبکه زیرساخت برای شارژ و پشتیبانی از تأمین انرژی خودروهای برقی در کشور اطمینان حاصل کنند.

یکی از ضروریات فراهم ساختن چنین شرایطی، راه‌اندازی ایستگاه‌های شارژ خودرو برقی در نقاط مختلف کشور است و در این راستا گروه مپنا با سیاست کلان برقی‌سازی، گام مهمی را برای تحقق توسعه شبکه شارژ هوشمند و همچنین پیشروی به سمت آینده‌ صنعت حمل و نقل، هم‌راستا با کشورهای پیشرفته جهان برداشته است.

این قرارداد، اقدام مهمی در راستای تحقق طرح بزرگ برقی‌سازی حمل و نقل عمومی پایتخت بوده و امید است در ادامه پیام‌آور هوای پاک و آسمان آبی برای شهروندان شهر تهران باشد.

به اشتراک گذاری:
پیمایش به بالا