جستجو
این کادر جستجو را ببندید.

حضور گروه مپنا در بیست و چهارمین نمایشگاه تخصصی فولاد کشور

گروه مپنا با ارائه دستاوردهای خود در حوزه فولاد و صنایع مرتبط از ۱۰ تا ۱۲ آبان ماه سال 1401 در بیست و چهارمین نمایشگاه تخصصی فولاد کشور موسوم به گردهم‌آیی (سمپوزیوم) فولاد ایران شرکت کرده است.

گروه مپنا با ارائه دستاوردهای خود در حوزه فولاد و صنایع مرتبط از ۱۰ تا ۱۲ آبان ماه سال 1401 در بیست و چهارمین نمایشگاه تخصصی فولاد کشور موسوم به گردهم‌آیی (سمپوزیوم) فولاد ایران شرکت کرده است.
در این نمایشگاه تخصصی که با حضور ۲۹۵ شرکت داخلی و خارجی در جزیره کیش در جریان است، فعالان بخش خصوصی در زمینه تولید، تامین مواد اولیه، شرکت‌های دانش بنیان و خدمات فنی و مهندسی در صنعت فولاد، حمل و نقل، انجمن‌ها و سندیکاهای تولیدی، علمی، شرکت‌های ارائه کننده ماشین آلات، تجهیزات و مواد مصرفی فولاد حضور دارند.
نمایندگانی از بخش‌های مختلف گروه مپنا از جمله برق، سرویس، حمل و نقل ریلی، سرمایه‌گذاری و شرکت‌های زیرمجموعه مدیریت هماهنگی تولید در این نمایشگاه حضور دارند و اقدامات و دستاوردهای این گروه صنعتی، دانش فنی و تجهیزات تولیدی و بومی خود در صنایع مختلف را ارائه می‌کنند.
همچنین گفتنی است گروه مپنا از سال گذشته تاکنون قراردادهایی با فولاد مبارکه، بلوک سیکل ترکیبی با ظرفیت ٩١۴ مگاوات، صنعتی معدنی چادرملو شامل سیکل ترکیبی اردکان با ظرفیت ۵۴۶ مگاوات،سیکل ترکیبی بهاباد با ظرفیت ۵۴۶ مگاوات ،گل گهر شامل بلوک دوم سیکل ترکیبی گل گهر با ظرفیت ۵۴۶ مگاوات، شرکت سرمایه‌گذاری صنایع و معادن شامل طرح توسعه نیروگاه شهید باکری سمنان با ظرفیت ٣۶۶ مگاوات (که ظرف مدت شش ماه بعد از انعقاد قرارداد واحد برقدار شد و رکوردی بی‌سابقه در زمان اجرائی محسوب می‌شود) و همچنین سیکل ترکیبی المهدی با ظرفیت ۵۴۶ مگاوات را در دست اجرا دارد.
ارایه راهکارهای تولید فولاد سبز، نحوه جایگزینی فناوری تولید فولاد سبز با امکانات فعلی، دانش فنی، تجهیزات مورد نیاز و آموزش کارکنان در فرایند تولید فودلاد سبز، نقش تولید فولاد سبز در کاهش هزینه های تولید و افزایش راندمان، نقش تولید فولاد سبز در سلامتی کارکنان، حفظ محیط زیست، کاهش مصرف آب، کاهش گازهای گلخانه ای و مصرف انرژی  و یافته های جدید در زمینه تولید و استفاده از فولادهای جدید از جمله اهداف برگزاری این رویداد است.
شایان ذکر است آلمان، ایتالیا، ترکیه، چین، سوئد، اسپانیا، روسیه، هند و یونان از جمله شرکت کنندگان خارجی در این نمایشگاه هستند.

به اشتراک گذاری:
پیمایش به بالا