جستجو
این کادر جستجو را ببندید.

دکتر علی‌آبادی در مجمع سالانه گروه مپنا تأکید کرد؛ مپنا امروز نماد توانایی جامعه صنعتی ایران است/برنامه‌ریزی جهت افزایش سرمایه گروه مپنا

مجمع عمومي عادي سالانه شرکت گروه مپنا، صبح روز پنج‌شنبه 31 مرداد 98 با حضور 93.3 درصدی صاحبان سهام در سالن همایش ابوریحان بیرونی دانشگاه شهید بهشتی برگزار شد و تقسیم سود به میزان 20 درصد معادل 120 ریال به سهام‌داران به تصویب رسید .مدیرعامل گروه مپنا نیز از برنامه‌ریزی جهت افزایش سرمایه این گروه به میزان 13 هزار میلیارد ریال در ماه‌های آتی خبر داد.

مجمع عمومی عادی سالانه شرکت گروه مپنا، صبح روز پنج‌شنبه 31 مرداد 98 با حضور 93.3 درصدی صاحبان سهام در سالن همایش ابوریحان بیرونی دانشگاه شهید بهشتی برگزار شد و تقسیم سود به میزان 20 درصد معادل 120 ریال به سهام‌داران به تصویب رسید .مدیرعامل گروه مپنا نیز از برنامه‌ریزی جهت افزایش سرمایه این گروه به میزان 13 هزار میلیارد ریال در ماه‌های آتی خبر داد.
در مجمع عمومی سالانۀ شرکت گروه مپنا، سود خالص تلفیقی گروه مپنا در سال مالی منتهی به 31 فروردین 1398، معادل 54 هزار و 596 میلیارد و 399 میلیون ریال اعلام شد. بنا به آنچه در گزارش فعالیت هیأت مدیره به مجمع عمومی ارائه شد، سود شرکت اصلی مپنا در سال مالی منتهی به 31 فروردین 1398  به 15 هزار و  670 میلیارد و 831 میلیون ریال بالغ شده است.
گزارش عملکردسال مالی منتهی به 31 فروردین 1398 
مجمع عمومی عادی سالانه صاحبان سهام گروه مپنا با حضور آقایان دکتر عباس علی‌آبادی، ریاست هیأت‌مدیره گروه به عنوان ریاست مجمع، مهندس علاقه‌بندان به نمایندگی شرکت سرمایه‌گذاری صنایع برق و آب صبا به عنوان ناظر اول، احمدرضا فراست به نمایندگی شرکت سرمایه‌گذاری کارکنان گروه مپنا به عنوان ناظر دوم، محسن میرزایی معاون اقتصادی مالی گروه مپنا به عنوان دبیر جلسه، همچنین نمایندگان حسابرس و بازرس قانونی، سازمان بورس و جمعی از مدیران ارشد گروه مپنا و سهام‌داران و … برگزار شد.
ابتدا گزارشی از فعالیت‌های هیأت مدیره برای سال مالی منتهی به 31 فروردین 1398 در قالب مستند تصویری ارائه شد. در این مستند، دکتر علی‌آبادی به تفصیل، “تولیدات، فعالیت‌ها و دستاوردها، تأمین مالی و استراتژی‌های گروه جهت صادرات برق و خدمات فنی و مهندسی و برخی چالش‌ها” را برشمرد و به تشریح راهبردهای گروه جهت فائق آمدن بر این چالش‌ها پرداخت.
 مرور اهم دستاوردها و راهبردها
دکتر علی‌آبادی با تقدیر از سهام‌داران و همه همکاران گروه که در سال گذشته با این مجموعه همراهی کردند و موجب شدند تا مپنا مراحل تعالی و رشد را طی کند، گفت: امروز گروه مپنا یکی از مقاصد بزرگ بازدید همه کسانی است که دنبال ارزیابی صنعت کشور ما بوده و به دنبال همکاری با ایران هستند.
وی تأکید کرد: مپنا امروز نماد توانایی جامعه صنعتی ایران است.
دکتر علی‌آبادی، موضوعات اقتصادی گروه مپنا در سال 1397 را مورد توجه قرار داد و از تداوم تلاش‌های مدیریت این گروه جهت دریافت مطالبات مپنا از کارفرمایان سخن گفت.
وی از استراتژی‌های چندگانۀ مپنا در طول سال 1397 از جمله “افزایش سهم داخل، ورود و تمرکز بر حوزه‌های کسب و کار جدید داخلی و بین‌المللی، خروج از تکیه بر همکاری صرف با کارفرماهای دولتی، فائق شدن بر مشکلات تأمین مالی پروژه‌ها، پیگیری تکمیل پروژه بخار نیروگاه‌های سیکل ترکیبی، تولید نیروگاه‌های بدون سوخت مانند نیروگاه‌های بادی” خبر داد و به تفصیل دستاوردهای پیش گرفتن این استراتژی‌ها را تشریح کرد. 
مدیرعامل گروه مپنا، برقی سازی،ICT، دیجیتالی شدن، هوش مصنوعی، طراحی و ساخت لوکوموتیو تمام ایرانی باری MAP24، تبدیل محصول توربین اصلیE – TYPE به عنوان محصول پرفروش در داخل و خارج از کشور، ارتقاء توربین MGT70 و آماده شدن مدل چهارم این محصول، طراحی و ساخت توربین MGT40 و ساخت تمام تجهیزات نیروگاه ۴۲ مگاواتی برای تمام موقعیت‌های آب و هوایی سخت و خاص، ادامه اجرای فاز 14 پارس جنوبی و ساخت و نصب تجهیزات دوار از جمله در فاز ۱۹ این منطقه، قرارداد پروژه افزایش تولید میدان نفتی دانان و قراداد پروژه پتروشیمی GTX پارسیان، ورود مپنا به حوزه پزشکی و سلامت و تجهیز 29 بیمارستان علوم پزشکی کشور” را از جمله پروژه‌های گروه مپنا در سال 1397 عنوان کرد و از اخذ مدارک مربوط به تأیید رضایت‌مندی کارفرما در همۀ پروژه‌ها خبر داد.
مصوبات مجمع
پس از ارائۀ گزارش عملکرد هیأت‌‌مدیره، حسابرس مستقل و بازرس قانونی به تشریح گزارش خود دربارۀ صورت‌های مالی شرکت مپنا پرداخت و رئیس مجمع و دبیر جلسه در خصوص موارد مطرح توضیحات لازم را بیان نمودند.
“تقسیم سود 20 درصدی معادل 120 ریال، انتخاب مجدد موسسۀ حسابرسی “مفید راهبر” به عنوان حسابرس مستقل و بازرس قانونی اصلی و “موسسه خدمات رهبین” به عنوان بازرس علی‌‌البدل، انتخاب “روزنامه‌های اطلاعات و دنیای اقتصاد” به عنوان روزنامه رسمی شرکت مپنا و “تعیین پاداش اعضای هیات‌ مدیره” دستورهای کاری بعدی این رویداد بود که با تأیید اکثریت سهام‌داران همراه شد.
مجمع عمومی عادی سالیانه صاحبان سهام گروه مپنا، پس از استماع گزارش هیأت مدیره و بازرس قانونی، صورت‌های مالی و ترازنامۀ شرکت برای سال مالی منتهی به پایان فروردین 1398 را به تصویب رساند. 
دکتر علی‌آبادی در پایان با بیان خبری خوش به سهام‌داران، از برنامه‌ریزی جهت افزایش مجدد سرمایه مپنا از محل سود انباشته خبر داد و گفت: در تلاش هستیم تا این مهم با رعایت تشریفات قانونی اجرایی شود.

به اشتراک گذاری:
پیمایش به بالا