جستجو
این کادر جستجو را ببندید.

واحد دوم بخش بخار نیروگاه سیکل ترکیبی فردوسی سنکرون شد

واحد دوم بخش بخار نیروگاه سیکل ترکیبی فردوسی روز دوشنبه 28 شهریور ماه 1401 با شبکه سراسری برق کشور سنکرون شد. در این پروژه فرایند نصب جزیره کولینگ از شروع عملیات نصب اسکلت فلزی تا سنکرون 252 روز، نصب تیوب بندلها تا زمان سنکرون ۸۱ روز و اسیدشویی بویلر سه تا زمان سنکرون ۳۳ روز به طول انجامید. بخش بخار نیروگاه سیکل ترکیبی فردوسی مشتمل بر سه واحد توربین بخار، هر کدام به ظرفیت 160 مگاوات و در مجموع 480 مگاوات به همراه شش دستگاه بویلر بازیاب حرارت با سیستم خنک کن ACC و پست 400 کیلو ولت می‌شود که به صورت EPC به شرکت توسعه یک واگذار شده است. نیروگاه سیکل ترکیبی فردوسی در زمینی به مساحت 60 هکتار و در 25 کیلومتری جاده مشهد به قوچان واقع شده است. شایان ذکر است...

واحد دوم بخش بخار نیروگاه سیکل ترکیبی فردوسی روز دوشنبه 28 شهریور ماه 1401 با شبکه سراسری برق کشور سنکرون شد.
در این پروژه فرایند نصب جزیره کولینگ از شروع عملیات نصب اسکلت فلزی تا سنکرون 252 روز، نصب تیوب بندلها تا زمان سنکرون ۸۱ روز و اسیدشویی بویلر سه تا زمان سنکرون ۳۳ روز به طول انجامید.
بخش بخار نیروگاه سیکل ترکیبی فردوسی مشتمل بر سه واحد توربین بخار، هر کدام به ظرفیت 160 مگاوات و در مجموع 480 مگاوات به همراه شش دستگاه بویلر بازیاب حرارت با سیستم خنک کن ACC و پست 400 کیلو ولت می‌شود که به صورت EPC به شرکت توسعه یک واگذار شده است. 
نیروگاه سیکل ترکیبی فردوسی در زمینی به مساحت 60 هکتار و در 25 کیلومتری جاده مشهد به قوچان واقع شده است.
شایان ذکر است این واحد، یکصد و هشتاد و هفتمین واحد شرکت احداث و توسعه نیروگاه‌های مپنا (توسعه یک) در مجموع و نهمین واحد سنکرون شده این شرکت در سال جاری محسوب می‌شود. کارفرمای این پروژه شرکت تولید برق توس مپنا و مشاور آن شرکت مسینان است.

به اشتراک گذاری:
پیمایش به بالا