جستجو
این کادر جستجو را ببندید.

تحویل موقت واحد اول بخار نیروگاه سیکل ترکیبی رمیله

گواهینامه تحویل موقت واحد اول بخار فاز دوم نیروگاه سیکل ترکیبی رمیله روز ۲۲ شهریور ۱۴۰۱ صادر و این واحد به همراه سیستم‌های مشترکات به کارفرما تحویل موقت شد.

گواهینامه تحویل موقت واحد اول بخار فاز دوم نیروگاه سیکل ترکیبی رمیله روز ۲۲ شهریور ۱۴۰۱ صادر و این واحد به همراه سیستم‌های مشترکات به کارفرما تحویل موقت شد.
این پروژه شامل طراحی، تامین تجهیزات، حمل، نصب و راه‌اندازی به همراه خدمات نظارت بر عملیات ساختمانی 3156 مگاوات (قراردادی 3000 مگاوات) نیروگاه سیکل ترکیبی است که در شرایط ایزو و در چهار فاز انجام می‌شود. همچنین عملیات ساختمانی مجموع نیروگاه و اجرای اسکلت فلزی به جز بخش بویلر و سیستم خنک کن ACC و بهره‌برداری به عهده شرکت شامارا به عنوان کارفرما است.
فاز اول این پروژه شامل شش واحد گازی از نوع MAP2B است.
سه واحد بخار از نوع E به همراه بویلر بازیاب حرارتی بدون مشعل اضافی و سیستم خنک کن ACC و مشترکات مربوطه به فاز دوم پروژه متعلق است.
در فازسوم، شش واحد گازی از نوع MAP2B راه‌اندازی می‌شود.
فاز چهارم نیز شامل سه واحد بخار از نوع E به همراه بویلر بازیاب حرارتی بدون مشعل اضافی و سیستم خنک کن ACC و مشترکات مربوطه است.
این نیروگاه در منطقه رومیله حومه شهر بصره در کشور عراق قرار دارد. تعداد واحدهای این پروژه شامل شش بلوک سیکل ترکیبی به ظرفیت 526 مگاوات و در مجموع 3156 مگاوات (قراردادی 3000 مگاوات) است. از دیگر ویژگی‌های این پروژه استفاده از توربین گازی MAP2B و بخار E Type (E30-16-1-1×6.3) و بویلر بازیاب حرارتی (HRSG) بدون مشعل اضافی است.
شایان ذکر است با تحویل موقت واحد فوق، تعداد واحدهای نیروگاهی تحویل موقت شده توسط شرکت توسعه دو در مجموع به 105 واحد با ظرفیت 16هزار و 223 مگاوات رسید.

به اشتراک گذاری:
پیمایش به بالا