جستجو
این کادر جستجو را ببندید.

نرم افزار مدیریت ناوگان خودروهای برقی مپنا برنده ایده نوآورنه LG شد

نگاهی به پروژه نوآورانه مرکز توسعه خودرو برقی مپنانرم افزار مدیریت ناوگان خودروهای برقی مپنا برنده ایده نوآورنه LG شد نرم‌افزار مدیریت ناوگان خودروهای برقی توسعه داده شده توسط مرکز توسعه خودرو برقی گروه مپنا برنده ایده نوآورنه فستیوال سالانه شرکت LG شد. فستیوال سالانه ایده‌های برتر و نوآورانه شرکت LG در سال 2022 با حضور 1500 شرکت آغاز شد و در گام بعدی بر اساس بررسی پیشنهادات تعداد شرکت‌ها از طرف ستاد برگزاری به 50 عدد کاهش یافت، از این میان بر اساس ارائه گزارش‌ها و آنالیز فنی، تعداد شرکت‌های برگزیده به 20 رسید و در نهایت 10 شرکت به عنوان فینالیست‌ پس از همکاری با تیم LG در یک دوره چهار ماهه برای ساخت و آزمایش...

نگاهی به پروژه نوآورانه مرکز توسعه خودرو برقی مپنا
نرم افزار مدیریت ناوگان خودروهای برقی مپنا برنده ایده نوآورنه LG شد
نرم‌افزار مدیریت ناوگان خودروهای برقی توسعه داده شده توسط مرکز توسعه خودرو برقی گروه مپنا برنده ایده نوآورنه فستیوال سالانه شرکت LG شد.
فستیوال سالانه ایده‌های برتر و نوآورانه شرکت LG در سال 2022 با حضور 1500 شرکت آغاز شد و در گام بعدی بر اساس بررسی پیشنهادات تعداد شرکت‌ها از طرف ستاد برگزاری به 50 عدد کاهش یافت، از این میان بر اساس ارائه گزارش‌ها و آنالیز فنی، تعداد شرکت‌های برگزیده به 20 رسید و در نهایت 10 شرکت به عنوان فینالیست‌ پس از همکاری با تیم LG در یک دوره چهار ماهه برای ساخت و آزمایش پیشنهادها، جایگاه‌های برتر را به دست آورده‌اند.
در طول فرآیند ذکر شده، این شرکت‌ها فرصت‌هایی برای ملاقات با تیم‌های تجاری ال‌جی و سایر سرمایه‌گذاران در اکوسیستم مربوطه داشتند. شرکت های برتر انتخاب شده در حوزه های پزشکی دیجیتال، متاورس و حمل و نقل برقی بودند.
مرکز خودرو برقی و زیر ساخت‌های مپنا نیز با همکاری شرکت IEMS کانادا با پیشنهادی در موضوع پلتفرم یکپارچه و هوشمند مدیریت E-Mobility در این رویداد شرکت کرد.
ویژگی‌های نرم افزار مدیریت ناوگان خودروهای برقی مپنا
این پروژه در شرکت مهندسی و ساخت برق و کنترل مپنا (مکو) مورد تست و ارزیابی قرار گرفته است و اجزای اصلی آن شامل ایستگاه شارژ خورشیدی مپنا، شارژر AC ایستگاهی 4/7 کیلوواتی و خودرو پیکاپ برقی شده مپنا با قابلیت V2G: (قابلیت انتقال انرژی از باتری به شبکه (بوده است که همه این تجهیزات در فضای ابری با شبکه هوشمد نرم‌افزاری توسعه داده شده مشترک IEMS و مکو در ارتباط بوده‌اند و مفهوم سرویس‌های متصل حوزه برقی از نظر اتصال کاربر (با اپلیکیشن کاربری) و اتصال تجهیز به شبکه هوشمند و اتصال تجهیز (شارژر) به تجهیز (خودرو) در فضای ابری پیاده‌سازی شده است.
طی این پروژه آزمایشی در خصوص مدیریت ناوگان EV برای G2V (شبکه برق به وسیله نقلیه) و V2G (خودرو به شبکه) از راهکار ادغام راه حل نرم‌افزاری شرکت IEMS که در حوزه تجزیه و تحلیل بر اساس پیشگویی و بلاک چین برای مدیریت انرژی فعالیت می کند با نرم افزار یکپارچه EV-One توسعه داده شده توسط مپنا که در حوزه ارائه سرویس‌های دو جهته خودرو برقی و شارژر کار می‌کند استفاده شده است.
پلتفرم نرم‌افزاری توسعه داده شده شامل ویژگی‌های زیر است:
1.انجام تقاضای شارژEV، بار شبکه و پیش‌بینی تولید PV خورشیدی
2.انجام آنالیزهای شبکه به منظور شناسایی مشکلات بار یا ترانسفورماتور و …
3.ارائه قیمت‌های تشویقی به ناوگان EV در ساعات غیر اوج تقاضا برای سرویس G2V و در ساعات اوج تقاضا برای سرویس V2G برای کمک به اپراتور شبکه بالادستی
4. قراردادهای الکترونیکی بر پایه پلاک چین برای تبادلات دو طرفه انرژی
5.اطلاع رسانی به رانندگان EV ثبت شده در شبکه در مورد نرخ‌های شارژ تخفیفی برای سرویس G2V در ساعات غیر اوج مصرف و نرخ های سودآور برای سرویس V2G در ساعات اوج تقاضا
6.رزرو ایستگاه‌های شارژ توسط ناوگان EV با خدمات G2V و V2G برای ساعات آینده بر اساس قراردادهای الکترونیکی
7.به‌روز رسانی کیف پول‌های الکترونیکی ناوگان EV پس از تکمیل خدمات G2V و V2G و تسویه حساب‌های مالی با استفاده از «قراردادهای هوشمند»
8.به‌روزرسانی وضعیت شبکه در جهت کنترل بار و مدیریت تقاضا و مصرف
مرکز توسعه خودرو برقی مپنا حدود چهار سال است که فعالیت جدی خود را در حوزه زیر ساخت‌های خودرو برقی آغاز کرده است و همزمان با توسعه سخت‌افزارها به اتصال میان برقی‌سازی و دیجیتال‌سازی فکر کرده است و از این رو اپلیکیشن‌های مختلفی را در سمت کاربران و همچنین پلتفرم‌های نرم‌افزاری را بر اساس پروتکل‌های استاندارد برای مدیریت خودروهای برقی توسعه داده است.
شایان ذکر است شرکت LG سالانه فستیوالی را برای ایده‌های برتر و نوآورانه در حوزه‌های برقی‌سازی و دیجیتال‌سازی برگزار می‌کند. پشتیبانی این فعالیت در یک مرکز جدید مستقر در سیلیکون ولی است که به نوآوری‌هایی برای زندگی بهتر مردم اختصاص دارد.

به اشتراک گذاری:
پیمایش به بالا