جستجو
این کادر جستجو را ببندید.

سنکرون دومین واحد نیروگاه گازی مقیاس متوسط پروژه زاهدان

دومین واحد نیروگاه گازی مقیاس متوسط پروژه زاهدان با ظرفیت 42 مگاوات به عنوان اولین ساختگاه از طرح MGT40 به فاصله کوتاهی از راه‌اندازی واحد اول این نیروگاه با شبکه برق سراسری سنکرون شد.

دومین واحد نیروگاه گازی مقیاس متوسط پروژه زاهدان با ظرفیت 42 مگاوات به عنوان اولین ساختگاه از طرح MGT40 به فاصله کوتاهی از راه‌اندازی واحد اول این نیروگاه با شبکه برق سراسری سنکرون شد.
گروه مپنا پس از گذشت تنها 10 روز از سنکرون واحد اول نیروگاه گازی زاهدان، موفق شد در روز دوشنبه، چهاردهم شهریور 1401 واحد دوم این نیروگاه را نیز در مدار بهره‌برداری و تولید قرار دهد.
طرح واحدهای مقیاس متوسط MGT40 در پنج ساختگاه و جمعاً هفت واحد هر کدام به ظرفیت 42 مگاوات شامل زاهدان سه واحد و جاسک، درود، خاتم و شوش نیز هر کدام یک واحد است.
این پروژه نخستین واحد مقیاس متوسط نصب شده در ایران است. نرم افزار سیستم کنترل توربین‌ها توسط شرکت مهندسی و ساخت برق و کنترل مپنا (مکو) طراحی و تولید شده است.
این واحد یکصد و هشتاد و پنجمین واحد شرکت توسعه یک و همچنین هفتمین واحد سنکرون شده این شرکت در سال 1401 است.
شایان ذکر است این نیروگاه در استان سیستان و بلوچستان و در کیلومتر 10 جاده زاهدان به گوربند واقع شده است.کارفرمای این پروژه شرکت برق حرارتی و مشاور آن نیز شرکت قدس نیرو است.

به اشتراک گذاری:
پیمایش به بالا