جستجو
این کادر جستجو را ببندید.

آغاز بهره برداری رسمی از واحدهای ۳، ۴، ۵ گازی نیروگاه ایران LNG به دستور وزیر نفت

هره برداری رسمی از واحدهای سوم، چهارم و پنجم گازی نیروگاه سیکل ترکیبی شرکت مایع‌سازی گاز طبیعی ایران به دستور وزیر نفت آغاز شد. هم‌زمان با هفته دولت، آیین بهره برداری واحدهای سوم، چهارم و پنجم گازی نیروگاه ایران ال ان جی برگزار شد و این واحدها به صورت رسمی توسط جواد اوجی، وزیر نفت، افتتاح شد. همچنین جواد اوجی از تلاش‌های گروه مپنا در احداث و راه اندازی واحدهای مربوطه تقدیر به عمل آورد. دانش فنی و تولیدی بومی، حضور نیروی انسانی توانمند و متخصص و همچنین تلاش‌های بی‌وقفه گروه مپنا و شرکت نیرپارس و سایر شرکت‌های فعال در این طرح مورد ستایش عبدالحسین بیات، رئیس هیئت مدیره صندوق‌های بازنشستگی صنعت نفت و هادی امیرشقاقی، مدیرعامل شرکت مایع سازی گاز...

بهره برداری رسمی از واحدهای سوم، چهارم و پنجم گازی نیروگاه سیکل ترکیبی شرکت مایع‌سازی گاز طبیعی ایران به دستور وزیر نفت آغاز شد. 
هم‌زمان با هفته دولت، آیین بهره برداری واحدهای سوم، چهارم و پنجم گازی نیروگاه ایران ال ان جی برگزار شد و این واحدها به صورت رسمی توسط جواد اوجی، وزیر نفت، افتتاح شد. همچنین جواد اوجی از تلاش‌های گروه مپنا در احداث و راه اندازی واحدهای مربوطه تقدیر به عمل آورد.
دانش فنی و تولیدی بومی، حضور نیروی انسانی توانمند و متخصص و همچنین تلاش‌های بی‌وقفه گروه مپنا و شرکت نیرپارس و سایر شرکت‌های فعال در این طرح مورد ستایش عبدالحسین بیات، رئیس هیئت مدیره صندوق‌های بازنشستگی صنعت نفت و هادی امیرشقاقی، مدیرعامل شرکت مایع سازی گاز طبیعی ایران قرار گرفت.تکمیلِ نصب، انجام تست‌های پیش راه اندازی و راه اندازی و قرار گرفتن سه واحد گازی در مدار تولید در کمتر از یک سال از دیگر مواردی بود که مورد توجه واقع شد.  

مراحل تست و راه‌اندازیِ پست گازی ۴۰۰ کیلوولت این نیروگاه نیز انجام شده و پس از صدور مجوز دیسپاچینگ، برق‌دار می‌شود. دو واحد باقیمانده بخارِ نیروگاه ایران ال ان جی در راستای بهره‌برداری تمامی ظرفیت هزار و 130مگاواتی این نیروگاه، طی دو سال آینده تکمیل و راه‌اندازی خواهد شد.

شایان ذکر است واحد سه این نیروگاه شهریور ماه 1400، واحد چهارم در اردیبهشت ماه سال جاری و واحد پنجم گازی نیز طی تیر ماه 1401 سنکرون شده بود.

به اشتراک گذاری:
پیمایش به بالا