جستجو
این کادر جستجو را ببندید.

کنسرسیوم مپنا و سولارگروپ برنده مناقصه احداث نیروگاه خورشیدی ۱۰ مگاواتی اردکان یزد شد

کنسرسیوم گروه مپنا و شرکت سولار گروپ ایرانیان، به عنوان برنده مناقصه EPC احداث نیروگاه خورشیدی 10 مگاواتی اردکان یزد متعلق به شرکت معدنی و صنعتی چادرملو انتخاب شد و پروژه برای اجرا به مرحله ابلاغ رسید.پیرو اعلام برنامه­های جدید دولت برای توسعه انرژی­های تجدیدپذیر از جمله انرژی خورشیدی در قالب تعریف اهدافی مانند احداث 10 هزار مگاوات از این نوع نیروگاه‌ها طی یک برنامه چهار ساله و انتشار دعوت‌نامه مناقصه برای سرمایه‌گذاران حوزه خورشیدی، فعالیت‌های گروه مپنا در این حوزه نیز تمرکز یافته است.در همین مسیر، برنامه افزایش ظرفیت تولید پنل‌های خورشیدی در مجموعه تولیدی گروه مپنا در مشهد و نیز انجام چندین برنامه مطالعاتی در خصوص سایر اجزای زنجیره تأمین...

کنسرسیوم گروه مپنا و شرکت سولار گروپ ایرانیان، به عنوان برنده مناقصه EPC احداث نیروگاه خورشیدی 10 مگاواتی اردکان یزد متعلق به شرکت معدنی و صنعتی چادرملو انتخاب شد و پروژه برای اجرا به مرحله ابلاغ رسید.

پیرو اعلام برنامه­های جدید دولت برای توسعه انرژی­های تجدیدپذیر از جمله انرژی خورشیدی در قالب تعریف اهدافی مانند احداث 10 هزار مگاوات از این نوع نیروگاه‌ها طی یک برنامه چهار ساله و انتشار دعوت‌نامه مناقصه برای سرمایه‌گذاران حوزه خورشیدی، فعالیت‌های گروه مپنا در این حوزه نیز تمرکز یافته است.

در همین مسیر، برنامه افزایش ظرفیت تولید پنل‌های خورشیدی در مجموعه تولیدی گروه مپنا در مشهد و نیز انجام چندین برنامه مطالعاتی در خصوص سایر اجزای زنجیره تأمین نیروگاه‌های خورشیدی از دیگر قسمت‌های پیاده سازی این برنامه در گروه مپنا است. به همین منظور، مدل‎‌های مشارکتی مختلفی با شرکت های داخلی و خارجی مد نظر قرار گرفته‌اند.

در اهداف سال 1401 مپنا، برنامه حضور در مناقصه‌های مختلف نیروگاه‌های خورشیدی به مجموع ظرفیت هزار  مگاوات (برای مدل EPC) و حضور در برنامه‌های سرمایه‌گذاری به میزان 500 مگاوات در دستور پیگیری قرار دارند.

از دیگر برنامه‌های تعریف شده به این منظور می‌توان به نصب پنل‌های خورشیدی روی سقف کارخانه‌های  گروه مپنا اشاره کرد که به صورت تدریجی به مرحله عملیاتی خواهند رسید.  

به اشتراک گذاری:
پیمایش به بالا