جستجو
این کادر جستجو را ببندید.

نیروگاه گازی کازرون

مشخصات پروژه

نام پروژه

نیروگاه گازی کازرون

قرارداد

EPC

مکان

جاده کازرون – فراشبند، استان فارس

مشتری

*سازمان توسعه برق ایران

نوع

مهندسی و احداث

ظرفیت (مگاوات)

۶۳۶

واحد

۱۵۹٫۹ × ۴

وضعیت

بهره برداری شده

نیروگاه ۶۳۶ مگاواتی کازرون، شامل چهار واحد گازی ۱۵۹٫۹ مگاواتی در شرایطISO است که در کنار دو واحد گازی توربین میتسوبیشی جای گرفته است. توربین‌های گازی نیروگاه کازرون از نوع V94.2 است که توسط شرکت آنسالدو (ایتالیا) تأمین شده است.

این نیروگاه در شهرستان کازرون؛ کیلومتر ۱۲ جاده فراشبند احداث شده است. قرارداد پروژه نیروگاه کازرون در قالب قرارداد بزرگ تأمین ۳۰ توربین گازی با سازمان توسعه برق ایران اجرا شده است.

قرارداد این نیروگاه شامل دو بخش تجهیزات اصلی و سایر تجهیزات (BOP)است که قسمت اول آن توسط آنسالدو (ایتالیا) و به کمک پیمانکاران سازنده داخلی و قسمت BOP به طور کامل توسط پیمانکاران داخلی تأمین‌ شده است.

در این پروژه سازمان توسعه برق ایران کارفرما، شرکت مهندسین مشاور قدس نیرو مشاور و شرکت توسعه یک مپنا پیمانکار اصلی بوده است.

برق تولید شده این نیروگاه از طریق پست ۲۳۰ کیلوولت به شبکه سراسری منتقل می‌شود.

سوخت مورد نیاز نیروگاه شامل گاز و گازوئیل است که گاز به عنوان سوخت اصلی و گازوئیل نقش جایگزین را دارد.

در پروژه توسعه نیروگاه کازرون از برخی ساختمان‌ها و سیستم‌های موجود در نیروگاه قدیم کازرون (دو واحد میتسوبیشی) که پاسخگوی نیازهای طرح احداث نیروگاه ۴ واحدی بود، استفاده شده است.

عملیات اجرایی ساخت نیروگاه گازی کازرون ۲۰ آذر ۷۹ آغاز شد. کلیه واحدهای این نیروگاه تا سال ۱۳۸۲ وارد مدار شده و تا سال ۱۳۸۴ این واحدها به طور کامل به کارفرما تحویل دائم شدند.

پیمایش به بالا