جستجو
این کادر جستجو را ببندید.

بازدید مدیرعامل گروه مپنا از کارخانجات ایران‌خودرو / همکاری‌ مپنا و ایران‌خودرو با هدف توسعه خودرو برقی در کشور

مدیرعامل گروه مپنا، طی دیداری با مدیرعامل ایران خودرو در دومین روز از بهمن ۱۴۰۱، ضمن بازدید از کارخانجات این گروه صنعتی، توسعه همکاری‌های مشترک دو مجموعه را در جهت گسترش زیرساخت‌های استفاده از خودرو برقی در کشور گامی مثبت ارزیابی کرد.

مدیرعامل گروه مپنا، طی دیداری با مدیرعامل ایران خودرو در دومین روز از بهمن ۱۴۰۱، ضمن بازدید از کارخانجات این گروه صنعتی، توسعه همکاری‌های مشترک دو مجموعه را در جهت گسترش زیرساخت‌های استفاده از خودرو برقی در کشور گامی مثبت ارزیابی کرد.

مدیرعامل گروه مپنا با تأکید بر حرکت دنیا به سمت انرژی‌های قابل بازیابی، گفت: بشر زمان زیادی است که درک کرده موتورهای احتراق داخلی تا ابد نمی‌پاید و توسعه نگاه‌های محیط زیستی گریزناپذیر است.

عباس علی‌آبادی، اظهار داشت: خودروهای آینده حتما برقی هستند و اشتراکی بودن، بهبودپذیری و قابلیت ارتقا مداوم، متصل و شبکه‌پذیر و خودران بودن از جمله ویژگی‌های آنهاست و طبیعتا همه زیرساخت‌ها بر همین مبنا لازم است شکل گیرد.

وی در ادامه به زیرساخت‌های نرم‌‌افزاری و سیاست‌گذاری‌های این حوزه اشاره کرد و افزود: در دنیایی که خودرو برقی رواج دارد و قوانین و قواعد تغییر یافته است، فرهنگ‌سازی متناسب با خودروهای برقی، توسعه زیرساخت‌های شارژر خودرو برقی (که بسیار متفاوت از پمب بنزین‌ها خواهد بود)، فناوری و هوشمندسازی، استانداردهای بین‌المللی و مهندسی لازم است مد نظر قرار گیرد.

علی‌آبادی با تأکید بر اقدامات گروه مپنا برای توسعه خودرو برقی در کشور گفت: ما در مپنا به جز اقدامات نرم‌افزاری در زمینه ایجاد زیرساخت لازم، همچنین رشد دانش فنی و مهندسی لازم برای گسترش خودرو برقی اقدامات بزرگ و هزینه‌بری را انجام داده‌ایم.

مدیرعامل مپنا با اشاره به برنامه‌های گسترش ایستگاه‌های شارژ در جاده‌ها و شهرهای مختلف کشور، ایجاد زیرساخت استفاده از خودرو برقی را نقطه آغازین همکاری با ایران‌خودرو دانست و تصریح کرد: مپنا قصد ورود به حوزه خودروسازی را نداشته، اما از همکاری در حوزه‌های برقی‌سازی با خودروسازان و توسعه دانش فنی این حوزه از هیچ‌گونه تلاشی دریغ نخواهد کرد. همچنین نشست امروز در راستای توسعه همکاری‌های دو مجموعه است و با تشکیل کمیته مشترک در جهت توسعه هرگونه همکاری برای تحقق اهداف ملی این دو مرکز گام برخواهیم داشت.

مهدی خطیبی، مدیرعامل گروه صنعتی ایران خودرو با مثبت ارزیابی کردن همکاری‌های مشترک میان دو مجموعه گفت: بنابر الزامات متعددی که منتهی به یک خواست عمومی و همچنین دستور ریاست جمهوری شده است، برای توسعه ساخت خودرو برقی مجموعه‌های ایران خودرو و گروه مپنا دلایل و زمینه‌های مختلفی برای همکاری مشترک دارند. به ویژه در حوزه توزیع گسترده زیرساخت‌های شارژر خودروی برقی در سطح کشور می‌توان همکاری‌های بسیاری داشت.

مدیرعامل گروه صنعتی ایران خودرو در ادامه با تاکید بر تشکیل یک کمیته مشترک برای رسیدگی به جزئیات همکاری میان دو مجموعه، با اشاره به اهمیت فرایند استاندارد در تولید خودروهای برقی درباره آغاز همکاری عملی میان مپنا و ایران خودرو گفت: وجود یک کارگروه مشترک برای پیگیری امور اجرایی می‌تواند دو مرکز را به اهداف خود نزدیک‌تر کند. همچنین پیشنهاد می‌کنم برای شروع و به عنوان پایلوت، کار را از جزیره کیش آغاز کنیم. امیدواریم وجهه اقتصادی این پروژه‌ها هم در برنامه‌ریزی‌های آینده برجسته باشد و به ثمر برسد.

سپس علی‌آبادی از خط تولید کارخانجات ایران خودرو بازدید کرد و با آخرین فناوری‌ها و دستاوردهای آن آشنا شد.

به اشتراک گذاری:
پیمایش به بالا