ارائه دستاوردهای گروه مپنا در چهارمین نمایشگاه حمایت از ساخت داخل در صنعت‌ پتروشیمی

گروه مپنا با حضور در چهارمین نمایشگاه حمایت از ساخت داخل در صنعت‌ پتروشیمی، پالایش و پتروپالایش، به ارائه دستاوردهای صنعتی خود ‌پرداخت.

در چهارمین دوره این نمایشگاه، تفاهم‌نامه تامین و حمل تجهیزات نیروگاه گازی مقیاس متوسط بیدبلند با استفاده از توربین گازی MGT-40، میان گروه مپنا و شرکت پالایش گاز بیدبلند خلیج فارس به امضا ‌رسید.

تفاهم‌نامه با هدف توسعه همکاری‌های مشترک، از سوی عبدالرحیم کاظمی، معاون بازاریابی و فروش بخش برق گروه مپنا و محمود امین‌نژاد، مدیرعامل پالایشگاه گاز بیدبلند خلیج فارس به امضا رسید.

موضوع تفاهم‌نامه در بخش مهندسی، تأمین تجهیزات (EP) واحد گازی و برخی تجهیزات اضافی نیروگاه بوده و نیز در بخش‌هایHRSG و احداث پست 20 کیلوولت و توسعه پستGIS موجود، لوازم یدکی و ابزار مخصوص به صورت اختیاری است.

همچنین در نشستی تخصصی، جدیدترین محصولات دانش بنیان شرکت مهندسی و ساخت بویلر و تجهیزات مپنا شامل برنرها سرکولار، مخازن کرایوژنیک، بویلرهای تک درام، محصولات حوزه آب شیرین کن و تصفیه پساب، اکسیژن ساز و در نشست تخصصی دیگری، موضوع تجهیزات ثابت و شیرآلات نفت و گاز مورد بررسی قرار گرفت.

انتقال دانش فنی و خدمات مهندسی، حمایت و استفاده از توان شرکت‌های دانش بنیان و نوآور، حمایت از صنایع ‌پایین‌دستی، توجه به نقش پژوهش و فناوری و توسعه ابزارهای مالی با هدف توسعه صنعت پتروشیمی و تبیین اهمیت و معرفی فرصت‌های سرمایه‌گذاری و نقش بانک‌ها و بازار سرمایه در تأمین مالی طرح‌ها و پروژه‌های این صنعت از مهمترین محورهای نمایشگاه چهارم بود.

در چهارمین نمایشگاه حمایت از ساخت داخل صنعت‌ پتروشیمی، پالایش و پتروپالایش که 24 تا 26 بهمن 1401 در محل دائمی نمایشگاه‌های کیش برگزار شد و غرفه مپنا میزبان مقامات کشوری، شرکت‌های حوزه انرژی و عموم مردم علاقمند، دانشجویان و متخصصان بود.

Scroll to Top