جستجو
این کادر جستجو را ببندید.

ترانسفورماتور نیروگاهی پیشرفته، آماده نصب در نیروگاه کلاس F مپنا

مپنا نیوز - عملیات ساخت بزرگترین ترانسفورماتور نیروگاهی بومی مجهز به سامانه ODAF، روز سه‌شنبه 24 فروردین 1400 به پایان رسید.

مپنا نیوز – عملیات ساخت بزرگترین ترانسفورماتور نیروگاهی بومی مجهز به سامانه ODAF، روز سه‌شنبه 24 فروردین 1400 به پایان رسید.
ساخت این ترانسفورماتور توسط گروه صنعتی «آریا ترانسفو» و به سفارش گروه مپنا صورت گرفته است.
ظرفیت این ترانسفورماتور 385 مگاولت آمپر و ولتاژ آن 245 کیلوولت است.
از ویژگی‌های اصلی این ترانسفورماتور می‌توان به سامانه بومی خنک‌کاری اجباری جهت‌داده‌شده (ODAF)، طراحی خاص سیم‌پیچی (مبتنی بر لیسانس شرکت‌های معتبر بین‌المللی)، تلفات کم، راندمان بالا و قیمت پایین در مقایسه با نمونه‌های مشابه خارجی اشاره کرد.
کلیه مراحل طراحی و ساخت این ترانسفورماتور در مدت زمان بسیار کوتاه 70 روز و مطابق با استانداردهای جهانی و فناوری جدید این صنعت انجام شده است.
این ترانسفـورماتور تمامی آزمایش‌های متداول و تیپ، از جمله تست حرارتی با جریان بار کامل را مطابق با  استاندارد IEC60076 در آزمایشگاه فشار‌قوی آریاترانسفو با موفقیت گذرانده است.
سفارش ساخت این ترانسفورماتور، بخشی از راهبرد گروه مپنا برای بومی‌سازی محصولات نیروگاهی با حمایت از صنایع داخلی است.
وظیفه این ترانسفورماتور نیروگاهی، تبدیل برق تولیدی ولتاژ پایین ژنراتور به برق با ولتاژ بالا برای انتقال در شبکه سراسری است.
این محصول گروه صنعتی آریا ترانسفو در واحد گازی نیروگاه جدید سیکل ترکیبی دوکوهه اندیمشک (کلاسF) نصب خواهد شد.
نیروگاه 451 مگاواتی سیکل ترکیبی اندیمشک در زمینی به مساحت تقریبی 50 هکتار در جاده سد کرخه نزدیکی شهرستان اندیمشک در استان خوزستان واقع شده است.

به اشتراک گذاری:
پیمایش به بالا