جستجو
این کادر جستجو را ببندید.

نیرپارس سومین واحد تاسیسات تقویت فشار گاز خط دهم سراسری کشور را راه‌اندازی کرد

شرکت نیرپارس با اجرای موفق آزمایش 72 ساعت (Trial Run) پکیج توربوکمپرسور واحد سوم تاسیسات تقویت فشار گاز دوراهان، سومین واحد این ایستگاه را به منظور کاهش بخشی از ناترازی انرژی در کشور وارد مدار کرد.

این طرح بخشی از پروژه یکصد دستگاه توربوکمپرسور است که به منظور تقویت فشار شبکه سراسری گاز به کارفرمایی شرکت مهندسی و توسعه گاز ایران در کشور اجرا شده است.

تاسیسات تقویت فشار گار دوراهان در استان چهارمحال و بختیاری و بر روی خط راهبردی شبکه سراسری دهم واقع شده است که روزانه با ظرفیت انتقال 90 میلیون متر مکعب گاز، نقش موثری در تقویت فشار شبکه سراسری گاز کشور برعهده دارد. آرایش این تاسیسات 3+1 است.

شرکت گروه مپنا به عنوان سازنده پکیج توربوکمپرسور که از اصلی ترین و راهبردری ترین تجهیزات تاسیسات تقویت فشار گاز است، موفق به ساخت، نصب و راه‌اندازی چهار دستگاه توربوکمپرسور از محل پروژه مهندسی، تامین، راه‌اندازی و داخلی سازی یکصد دستگاه توربوکمپرسور شده است.

شایان ذکر است کلیه مراحل طراحی، ساخت، تست و راه‌اندازی این مجموعه با تکیه بر توان متخصصان گروه مپنا از جمله شرکت مهندسی و ساخت توربین مپنا (توگا)، شرکت مهندسی و ساخت برق و کنترل مپنا (مکو)، شرکت مهندسی و ساخت پره توربین مپنا (پرتو) و  شرکت مهندسی و ساخت تجهیزات سپاهان (STS) به نتیجه رسیده است.

این پروژه  با مدیریت شرکت نیرپارس به عنوان مدیر پیمان از جانب گروه مپنا عملیاتی شده است.

به اشتراک گذاری:
پیمایش به بالا