جستجو
این کادر جستجو را ببندید.

بازدید رئیس هیأت عامل صندوق توسعه ملی از کارخانجات گروه مپنا

رئیس هیأت عامل صندوق توسعه ملی با همراهی جمعی از معاونان و مدیران این صندوق از کارخانجات گروه مپنا بازدید کرد.

رئیس هیأت عامل صندوق توسعه ملی با همراهی جمعی از معاونان و مدیران این صندوق از کارخانجات گروه مپنا بازدید کرد.
در این بازدید که روز یکشنبه ۲۵ خرداد ماه، با حضور رئیس هیأت مدیره و مدیرعامل گروه مپنا و تنی چند از مدیران ارشد مپنا برگزار شد، شرکت‌های مهندسی و ساخت برق و کنترل مپنا (مکو)، مهندسی و ساخت توربین مپنا (توگا)، مهندسی و ساخت پره‌توربین مپنا (پرتو)، موادکاران و مهندسی و ساخت ژنراتور مپنا (پارس) میزبان هیئت بازدید کننده بودند.
محور اصلی این بازدید، معرفی ظرفیت‌های تولیدی و صنعتی و آخرین دستاوردهای گروه مپنا در حوزه‌های صنایع نیروگاهی، نفت و گاز، ریلی، سلامت و نیز صنعت ساخت خودرو برقی بود و ظرفیت‌های فناورانه گروه مپنا در زمینه ساخت تجهیزات پیشرفته به حاضران ارائه شد.
“عباس علی‌آبادی”، مدیرعامل گروه مپنا، ضمن معرفی ظرفیت‌های بومی نهادینه شده در گروه مپنا در عرصه‌های ساخت تجهیزات کلیدی، اجرای پروژه، سرمایه‌گذاری، بهره‌برداری و نیز تأکید بر توانمندی‌های صادراتی مپنا، خواستار توجه صندوق توسعه ملی به این ظرفیت‌ها به منظور توسعه زیرساخت‌های حیاتی کشور و نیز گسترش امکان صدور خدمات فنی و مهندسی به بازارهای منطقه‌ای شد.
وی از جمله به امکان توسعه زیرساخت‌های مورد نیاز کشور برای تولید انبوه خودرو برقی اشاره و اعلام کرد: تلاش‌های وسیعی برای توسعه بومی فناوری‌های مورد نیاز در این عرصه در گروه مپنا به سرانجام رسیده است و ما آمادگی داریم در صورت رفع موانع و تأمین منابع مالی مورد نیاز، این پروژه بزرگ ملی را در سطح کشور اجرایی کنیم.
رئیس هیأت عامل صندوق توسعه ملی نیز با ابراز خرسندی از وجود چنین پتانسیل بزرگی در صنایع کشور، بهره‌مندی از نیروی انسانی متخصص، جوان و دانشمند را از جمله نقاط قوت گروه مپنا برشمرد که می‌توانند نیازهای کشور را با به کارگیری دانش فنی، طراحی نموده و به مرحله تولید انبوه برسانند.
“مرتضی شهیدزاده” گفت: با وجود تجربه مشاهده صنایع و پروژه‌های مختلف کشور از نزدیک، تاکنون تا این اندازه تحت تأثیر مجموعه‌ای قرار نگرفته بودم و دلیل آن این است که مشاهده می‌شود در مپنا، فکر به محصول تبدیل می‌شود.
دکتر شهیدزاده با یادآوری بیانات مقام معظم رهبری در بازدید از گروه مپنا، یادآور شد: “علم، عزم راسخ و هنر” و جدیت درفعالیت‌های مپنا متبلور است.
رئیس هیأت عامل صندوق توسعه ملی، در ادامه با اعلام آمادگی صندوق توسعه ملی برای پشتیبانی از پروژه‌های زیرساختی کشور، ابراز امیدواری کرد که با استفاده از ظرفیت‌های موجود قانونی، پیشبرد برنامه‌های توسعه‌ای گروه مپنا به ویژه در زمینه تأمین مالی پروژه‌های مهم ملی تسهیل شود.
وی به عنوان نمونه، امکان به‌کارگیری ابزارهای قانونی برای توسعه برقی‌سازی ناوگان خودرویی کشور را برشمرد و گفت: پروژه برقی سازی خودروها در صورت اجرایی شدن می‌تواند نقش مهمی در اصول بهره‌برداری بهینه از منابع سوخت کشور ایفا نماید.

به اشتراک گذاری:
پیمایش به بالا