جستجو
این کادر جستجو را ببندید.

بازدید شهردار تهران از خط شش مترو

شهردار تهران، ضمن بازدید از خط شش مترو، در نشست با پیمانکاران این طرح، به بررسی مسائل و راه‌های پیشرفت پروژه پرداخت.

شهردار تهران، ضمن بازدید از خط شش مترو، در نشست با پیمانکاران این طرح، به بررسی مسائل و راه‌های پیشرفت پروژه پرداخت.
صبح روز یکشنبه 25 خرداد، پیروز حناچی، از بخش‌های مختلف کارگاه‌های در حال ساخت ایستگاه‌های اشرفی اصفهانی، یادگار امام و مرزداران بازدید کرد.
در ادامه و در نشست مشترک، پیمانکاران به طرح مسائل مطروحه پرداختند. از جمله، مدیرعامل بخش حمل و نقل ریلی گروه مپنا، با تبیین چارت سازمانی این بخش و شرکت‌های تابعه و حوزه‌های ساخت لوکوموتیو، مترو، تجهیزات و بهره‌برداری در مپنا، اظهار داشت: بخش ریلی مپنا در خطوط مترو شهرهای تهران، اصفهان و کرج فعال است و وظیفه ساخت و تأمین تجهیزات را برعهده دارد.
بابک احمدی گفت: مپنا در خط شش مترو تهران نیز با همه توان فعال است و امیدواریم پیش از زمستان و رفع مشکلات، به نتیجه مطلوب برسیم.
در ادامه، شهردار تهران با تقدیر از عملکرد شرکت‌های پیمانکار و مشاور پروژه خط شش مترو و با اشاره به شرایط کنونی اقتصاد کشور، گفت: ساخت مترو یک کار ملی و ماندگار است و با توجه به معضلاتی مانند آلودگی هوا و ترافیک، می‌توان با احداث مترو به این حوزه سامان داد.
پیروز حناچی با اشاره به ملاحظات مالی پروژه مترو خاطرنشان کرد: تلاش می‌کنیم از طریق بانک مرکزی و اوراق قرضه، مسائل مالی این طرح تسهیل شود.
وی تصریح کرد: قول می‌دهیم که مشکلات مسیر خط شش مترو به زودی رفع شده و این خط به بهره‌برداری برسد.
شهردار تهران در پایان گفت: طرح تفصیلی منطقه 22 نیز به تصویب رسیده و به این می‌اندیشیم که از طریق خط هفت به مترو تهران متصل شود.
پروژه خط شش مترو تهران
پروژه خط شش مترو با مشارکت گروه مپنا، بانک شهر و شرکت سابیر بین‌الملل به طول 32 کیلومتر و در 27 ایستگاه در حال احداث است.
این پروژه از 25 هواکش میان تونلی و خروجی اضطراری و شش ایستگاه تقاطعی با سایر خطوط برخوردار است. طول خط مورد بهره‌برداری فاز اول، 10 کیلومتر، تعداد ایستگاه راه‌اندازی شده فاز اول 4 ایستگاه و میزان پیشرفت فیزیکی کل پروژه حدود 25 درصد است.
محدوده کاری گروه مپنا در خط شش مترو شامل “سیستم تأمین توان، اسکادا، کلیه سیستم‎های مخابراتی MSN، رادیو، تلفن، PA، PIS، ساعت، اعلام حریق، Access، دوربین‌های مدار بسته و سیگنالینگ” تعیین شده است.

به اشتراک گذاری:
پیمایش به بالا