بازدید رییس آژانس انرژی‌های تجدیدپذیر جمهوری آذربایجان از کارخانجات گروه مپنا

در زمان حاضر، ۸۰ درصد برق تولیدی کشور توسط بخش خصوصی صورت می‌گیرد و گروه مپنا به‌عنوان یک بخش خصوصی توانمند در کشور، ماموریت دارد تا ۱۷ هزار مگاوات نیروگاه گازی را به سیکل ترکیبی تبدیل کند.
رییس آژانس انرژی‌های تجدیدپذیر جمهوری آذربایجان و هیات همراه و همچنین معاون وزیر نیرو در امور برق و انرژی، روز چهارشنبه ۲۶ شهریور از کارخانه‌ها و سایت نیروگاه بادی گروه مپنا در کهک قزوین بازدید کردند.
در جریان این بازدید، معاون وزیر نیرو در امور برق و انرژی، گفت: صنعت برق تصمیم دارد تا چهار سال آینده بازده نیروگاه‌های کشور را از ۳۷٫۵ درصد به بالای ۴۲ درصد برساند.
مهندس “هوشنگ فلاحتیان” اظهار داشت: در زمان حاضر، ۸۰ درصد برق تولیدی کشور توسط بخش خصوصی صورت می‌گیرد و گروه مپنا به‌عنوان یک بخش خصوصی توانمند در کشور، ماموریت دارد تا ۱۷ هزار مگاوات نیروگاه گازی را به سیکل ترکیبی تبدیل کند.
وی ادامه داد: گروه مپنا از ظرفیت‌های بسیار بالایی برخوردار است و جمهوری آذربایجان می‌تواند از تجربه‌های این شرکت به‌خوبی استفاده کند.
همچنین در این بازدید، مدیرعامل گروه مپنا گفت: این بازدید که به دستور وزیر نیرو انجام شده است، می‌تواند آغاز خوبی برای همکاری‌های گسترده میان جمهوری آذربایجان و گروه مپنا باشد.
دکتر “عباس علی‌آبادی” ادامه داد: امیدوارم بازدید هیات آذربایجانی از کارخانه‌های توربین‌سازی، ژنراتورسازی، پره‌سازی و همچنین توربین‌های بادی گروه مپنا در کهک قزوین بتواند موجب گسترش همکاری‌های ایران با جمهوری آذربایجان باشد.
وی با بیان اینکه توربین‌های بادی گروه مپنا با بهترین کیفیت و فناوری روز ساخته شده است، تصریح کرد: گروه مپنا می‌تواند تمامی نیازهای جمهوری آذربایجان در زمینه ماشین‌های دوار و انرژی‌های تجدیدپذیر را تامین کند.
همچنین “حکیم بدلف” رییس آژانس انرژی‌های تجدیدپذیر جمهوری آذربایجان، خاطرنشان کرد: کشور ما نیز علاقمند است تا همکاری‌های مشترکی را با جمهوری اسلامی ایران داشته باشد.

Scroll to Top