بخش بخار نیروگاه سیکل ترکیبی پره‌سر با حضور معاون اول رئیس‌جمهور افتتاح شد

بخش بخار نیروگاه سیکل ترکیبی پره‌سر شهرستان رضوان شهر استان گیلان با سرمایه‌گذاری صددرصدی گروه مپنا و تحت ساختارBOT افتتاح شد.

بخش بخار نیروگاه سیکل ترکیبی پره‌سر شهرستان رضوان شهر استان گیلان با سرمایه‌گذاری صددرصدی گروه مپنا و تحت ساختارBOT   افتتاح شد.

بخش بخار نیروگاه سیکل ترکیبی پره‌سر، روز سه‌شنبه سی‌ام دی ماه با حضور معاون اول رئیس‌جمهور، رئیس سازمان محیط زیست و وزیر نیرو افتتاح شد. دکتر جهانگیری، دکتر معصومه ابتکار و مهندس چیت‌چیان در سفر به استان گیلان، در محل احداث این نیروگاه حضور یافته و بخش بخار آن را افتتاح کردند.

معاون اول رئیس‌جمهور، رئیس سازمان محیط زیست، وزیر نیرو و نیز رئیس سازمان توسعه برق ایران با همراهی مدیرعامل و برخی مدیران ارشد گروه مپنا از بخش‌های مختلف نیروگاه پره‌سر بازدید نموده و در گفت‌وگو با مهندسان و متخصصان مستقر در این نیروگاه در جریان روند فعالیت‌ها و چگونگی پیشرفت اقدامات انجام شده منتج به راه‌اندازی آن قرار گرفتند.

نیروگاه سیکل ترکیبی پره‌سر با ساختارBOT  با ظرفیت گازی ۶۴۸ مگاوات و ظرفیت بخار ۳۲۰ مگاوات برق، متشکل از دو بلوک بوده و هریک شامل دو واحد گازی و یک واحد بخار است که از طریق پست ۲۳۰ کیلوولت و تعداد ۸ فیدر به شبکه برق سراسری منتقل می‌شود. راندمان این نیروگاه ۴۸٫۷۴ درصد است.

توربین گازی نیروگاه  V94.2 مدل ۵ ساخت شرکت توگا و توربین بخار آن E  TYPE  ساخت توگا بوده و با سرمایه‌گذاری گروه مپنا، مشاوره پروژه شرکت مشانیر، بانک عامل بانک توسعه صادرات، پیمانکار اجرایی شرکت توسعه ۲۲ و بخش ساختمان شرکت نصب نیرو و مبلغ کل سرمایه‌گذاری ۵۷۳ میلیون یورو است.

پروژه در قالب قرارداد کلید در دست مشتمل بر انجام طراحی و خدمات مهندسی، تامین تجهیزات، عملیات ساختمانی و نصب و راه‌اندازی است.

به اشتراک گذاری:
اسکرول به بالا