جستجو
این کادر جستجو را ببندید.
محصولات

خودرو برقی

خودرو برقی​

گروه مپنا در راستای کاهش هزینه‌های تولید و ایجاد بستری برای کاهش مصرف سوخت در کشور، تبدیل خودروهای موجود به خودرو برقی را آغاز کرده است. در دنیای امروز، حمل و نقل بخشی جدایی‌ناپذیر از زندگی انسان‌ها است. حدود 20 درصد کل تقاضای جهانی برای انرژی و حدود 30 درصد از میزان انتشار گاز دی اکسید کربن به صنعت حمل و نقل اختصاص دارد؛ از این رو لازم است رویکردی نوین برای کاهش مصرف انرژی و آلودگی‌های زیست‌محیطی در این صنعت تعریف شوند.
با توجه به نقش عمده خودروها در این بخش، فناوری‌های متنوعی برای بهبود عملکرد آن‌ها از منظر انرژی، اقتصاد و محیط زیست ارائه شده‌ است. مهم‌ترین فناوری ارائه شده در این زمینه انواع خودروهای الکتریکی (xEV) است.
در دیدگاه کلان انرژی، استفاده از خودرو تمام الکتریکی و هیبریدی می‌تواند با توجه به نحوه تأمین برق و سوخت اولیه حدود 2 تا 3 برابر در مصرف انرژی از “چاه تا چرخ” صرفه‌جویی نماید. به عبارتی، در خودرو احتراق داخلی، لازم است 2 تا 3 برابر سوخت فسیلی بیشتری از چاه استخراج شود تا انرژی مکانیکی برابر در چرخ خودرو ایجاد شود.
در خودروهای الکتریکی به دلیل جایگزینی موتور‌های احتراق داخلی با موتورهای الکتریکی، می‌توان از مزایایی چون کاهش حجم و وزن موتور، افزایش شتاب، بهبود راندمان تبدیل انرژی، کاهش مصرف انرژی، کاهش هزینه‌های تعمیرات و نگهداری، عدم مصرف انرژی در زمان آماده به کار، کاهش آلودگی صوتی و … بهره گرفت. همچنین در زمان ترمزگیری، با بهره‌گیری از موتورهای الکتریکی به عنوان مولد انرژی، می‌توان بهبود چشم‌گیری در کاهش مصرف انرژی و کاهش انتشار آلاینده‌ها در رانندگی شهری داشت. در این خودروها از انرژی الکتریکی که در باتری ذخیره شده‌ است، به عنوان یک سوخت پاک بهره گرفته می‌شود. منبع تولید انرژی الکتریکی می‌تواند از منابع تجدیدپذیر (و یا با استفاده از نیروگاه‌های متداول با بهره‌گیری از سوخت به نسبت پاک گاز) تأمین شود. لذا نه تنها میزان انتشار آلاینده‌ها کاهش می‌یابد، بلکه محل انتشار آن‌ها نیز از درون شهرها به بیرون منتقل شده و سبب کاهش آثار شدید زیست محیطی و رفع چالش‌ اساسی کلان شهرها در بحث آلودگی هوا می‌شود.

تماس با مپنا

در صورتی که به اطلاعات بیشتری درباره گروه مپنا نیاز دارید، و یا برای شرکت یا سازمان خود نیازمند راه‌حل یا محصولی هستید، می‌توانید با ما تماس بگیرید.

پیمایش به بالا