جستجو
این کادر جستجو را ببندید.

نیروگاه گازی شاهرود

نام پروژه

نیروگاه گازی شاهرود

قرارداد

EPC

مکان

سمنان، ایران

مشتری

*سازمان توسعه برق ایران

نوع

مهندسی و ساخت

ظرفیت (مگاوات)

۳۲۴

واحد

۱۶۲ × ۲

وضعیت

بهره برداری شده

نیروگاه گازی شاهرود شامل دو واحد گازی به ظرفیت ۱۶۲ مگاوات (مجموعاً ۳۲۴ مگاوات) در شرایط ایزو (ISO) است که در آن از ۲ واحد توربین گاز V94.2 طرح نیام مپنا استفاده شده است. این نیروگاه در۱۵ کیلومتری جاده شاهرود به دامغان، جنب پست ۲۳۰ کیلوولت جای گرفته و تاکنون هر دو واحد آن به کارفرما تحویل موقت شده است.

مالک نیروگاه گازی شاهرود و کارفرمای آن سازمان توسعه برق ایران، مشاور کارفرما در این پروژه شرکت مهندسین مشاور قدس نیرو و پیمانکار اصلی این پروژه نیز شرکت توسعه ۱ مپنا بوده است.

تاریخ تحویل زمین و شروع عملیات اجرایی نیروگاه گازی شاهرود توسط شرکت توسعه ۱ مپنا، ۱۴ بهمن سال ۱۳۸۸ بوده و اولین واحد این نیروگاه در تاریخ ۱۷ تیر سال ۱۳۹۰ سنکرون ( وارد مدار) شده است.

براساس استراتژی مصوب، این پروژه در قالب ۲۲ قرارداد با پیمانکاران فرعی در بخش‌های مهندسی، تأمین تجهیزات و اجرا انجام شده است. همچنین مهندسی، تأمین تجهیزات و احداث (EPC) پست داخل نیروگاه به ظرفیت  ۲۳۰ کیلو ولت نیز برعهده کارفرمای پروژه بوده است.

یکی از افتخارات این پروژه به جای گذاشتن رکورد تحویل موقت یک واحد نیروگاهی بدون نقص است.همچنین در سال ۹۲، بر اساس طرح تغییر استراتژی گروه  مپنا، مسؤولیت شرکت توسعه ۱ مپنا در این پروژه به مدیریت پیمان (MC) تغییر کرد.

پیمایش به بالا