جستجو
این کادر جستجو را ببندید.

نیروگاه گازی فارس BOT

مشخصات پروژه:

نیروگاه گازی فارس شامل شش واحد گازی هر یک به ظرفیت ۱۶۲ مگاوات در شرایط ایزو (در مجموع ۹۷۲ مگاوات) از نوع V94.2 ساخت کارخانه شرکت مهندسی و ساخت توربین مپنا است. محل این پروژه واقع در کیلومتر ۲۵ جاده شیراز- فسا جنب نیروگاه سیکل ترکیبی است.
 
بهره‌برداری تجاری از نخستین واحد نیروگاه گازی فارس، در نوزدهم اردیبهشت ماه 1391 آغاز شده و هم‌اکنون هر شش واحد نیروگاه در مدار قرار گرفته و برق تولیدی خود را به شبکه سراسری برق از طریق پست 400 kv نیروگاه تحویل می‌دهند.
 
قرارداد تبدیل انرژی (Energy Conversion Agreement) پروژه نیروگاه گازی فارس، در تاریخ 1384.04.13، بین شرکت توانیر به عنوان خریدار برق و سرمایه‌پذیر (off-taker) و شرکت پروژه نیروگاه گازی فارس متعلق به شرکت مپنا بین‌الملل، به عنوان سرمایه‌گذار، برای فروش برق به مدت ۲۰ سال مبادله شد.
 
بر اساس مفاد قرارداد تبدیل انرژی، سرمایه‌گذار پروژه، اقدام به تأسیس شرکت پروژه نیروگاه گازی فارس در آذر ماه ۱۳۸۴ در منطقه آزاد «جبل علی» دبی در کشور امارات متحده عربی نمود. با توجه به طراحی و پیش‌بینی‌ها، نیروگاه گازی فارس قابلیت تبدیل به نیروگاه سیکل ترکیبی را نیز دارا است.
 
شرکت نیروگاه گازی فارس در سال ۱۳۸۸ اقدام به تأسیس شعبه ایران این شرکت در تهران نمود. این شعبه مسئولیت پیگیری کلیه امور مربوط به احداث و بهره‌برداری و موارد مالی را در طول مدت قرارداد به نمایندگی از شرکت نیروگاه گازی فارس دارا است.

پیمایش به بالا