جستجو
این کادر جستجو را ببندید.

نیروگاه حرارتی – خورشیدی یزد

مشخصات پروژه

نام پروژه

نیروگاه حرارتی – خورشیدی یزد

قرارداد

EPC

مکان

استان یزد

مشتری

*سازمان توسعه برق ایران

نوع

مهندسی و احداث

ظرفیت (مگاوات)

۳۰۸

واحد

۱۷ +( ۱۳۲ × ۱) + (۱۵۹ × ۲)

وضعیت

بهره برداری شده

نیروگاه خورشیدی و حرارتی یزد از ترکیب سه نیروگاه گازی، بخار و خورشیدی تشکیل شده است که به ترتیب ظرفیت بخش گاز آن دو واحد ۱۵۹ مگاواتی، ظرفیت بخش بخار آن یک واحد ۱۳۲ مگاواتی و ظرفیت خورشیدی آن ۱۷ مگاوات است. مجموع ظرفیت این نیروگاه در زمان بهره‌برداری و در شرایط ایزو برابر با ۳۰۸ مگاوات است.

نیروگاه خورشیدی حرارتی یزد که در نوع خود در کشور منحصر به فرد است در نزدیکی شهر یزد جای گرفته که از نظر میزان انرژی تابش خورشید جزو شهرهای مهم کشور محسوب می‌شود. از ویژگی‌های بارز این نیروگاه می‌توان به راندمان بالای آن به دلیل استفاده همزمان از گاز، بخار و انرژی‌های خورشیدی و همچنین استفاده آن از انرژی‌های پاک اشاره کرد.

در نیروگاه خورشیدی حرارتی یزد از توربین گاز V94.2 و بخار (E Type (E30-16-1-1×6.3 استفاده شده است. همچنین انرژی برق تولید شده در این نیروگاه توسط پست و خط انتقال ۲۳۰ کیلوولت به شبکه سراسری منتقل می‌شود و ساخت این پست در حوزه کاری کارفرمای قرارداد است. در این پروژه کارفرما سازمان توسعه برق ایران، مشاور شرکت مشانیر و پیمانکار شرکت مپنا (شرکت توسعه ۲) است و قرارداد ساخت این نیروگاه ۲۱ دی سال ۸۳ به شرکت مپنا ابلاغ شد.

پیمایش به بالا