پروژه توسعه و تولید پیشرانه خودرو برقی

مشخصات پروژه

راردادهای همکاری “توسعه دانش فنی و طراحی خودرو برقی” و “تولید پیشرانه خودرو برقی” با هدف طراحی، توسعه، تأمین قطعات و تولید خودرو الکتریکی، در دی‌ماه ۱۳۹۹ به امضای مدیران عامل شرکت مهندسی و ساخت برق و کنترل مپنا (مکو) و شرکت کرمان موتور رسید. بر اساس این قرارداد، شرکت‌های کرمان موتور و مکو (به عنوان نماینده گروه مپنا در این پروژه) اقدام به مشارکت و همکاری در خصوص تولید نخستین خودرو جدید با پلتفرم الکتریکی در سال جاری خواهند کرد.
بر اساس مفاد این قرارداد، شرکت مکو 37 ‌هزار دستگاه باتری پک و تجهیزات پیشرانه شامل موتور، گیربکس، درایو، سیستم شارژ و … را در فاصله 5 سال، برای تولید خودروهای برقی به شرکت کرمان‌موتور ارائه می‌کند. همچنین پیش‌بینی می‌شود خودرو برقی تولید شده در شرکت کرمان موتور با تجهیزات پیشرانه برقی و باتری پک ساخت مپنا دارای پیمایشی بیش از 250 کیلومتر و سرعت 160 کیلومتر بر ساعت و شتاب صفر تا 100 کمتر از 10 ثانیه داشته باشد. این خودرو علاوه بر ویژگی امکان بازگشت انرژی، از شارژرهای سریع و کند نیز بهره می‌برد.

تماس با مپنا

در صورتی که به اطلاعات بیشتری درباره گروه مپنا نیاز دارید، و یا برای شرکت یا سازمان خود نیازمند راه‌حل یا محصولی هستید، می‌توانید با ما تماس بگیرید.

Scroll to Top