جستجو
این کادر جستجو را ببندید.

امضای تفاهم‌نامه سرمایه‌گذاری مشترک میان مپنا و شرکت کپکو کره جنوبی

مدیران عامل گروه مپنا و شرکت کره‌ای «کپکو»، تفاهم‌نامۀ سرمایه‌گذاری مشترک در حوزۀ نیروگاهی به امضاء رساندند.

مدیران عامل گروه مپنا و شرکت کره‌ای «کپکو»، تفاهم‌نامۀ سرمایه‌گذاری مشترک در حوزۀ نیروگاهی به امضاء رساندند.

در نشستی که روز دوشنبه ۱۳ اردیبهشت ماه جاری، در محل ساختمان میرداماد شرکت مپنا و با حضور جمعی از مدیران ارشد دو شرکت برگزار شد، دکتر”عباس علی‌آبادی”، مدیرعامل گروه مپنا، و “هوان ایک چو”، مدیرعامل و رئیس شرکت کپکو کره جنوبی، تفاهم‌نامه‌ای در زمینۀ همکاری در حوزۀ سرمایه‌گذاری نیروگاهی در قالب‌های مختلف، امضاء کردند.

در این ملاقات، دکتر علی‌آبادی ضمن خیر مقدم به مدیرعامل شرکت کپکو، ابراز امیدواری کرد که سفر آقای «چو» به تهران پربار و موفق باشد.

مدیرعامل گروه مپنا با اشاره به سابقۀ بازدید خود از کشور کره جنوبی، ابراز امیدواری کرد که همکاری دو شرکت مپنا و کپکو، پیشرفت سریع‌تر و مؤثرتری داشته باشد.

دکتر علی‌آبادی از حمایت دولت‌های دو کشور ایران و کره جنوبی به عنوان نقطۀ قوت همکاری مشترک مپنا و کپکو نام برد و با اشاره به تنوع حوزه‌های کاری مپنا، از همکاری با شرکت کپکو در زمینه‌های مختلف استقبال کرد.

در این دیدار آقای”هوان ایک چو” مدیرعامل شرکت کپکو نیز ضمن ابراز خرسندی از حضور در گروه مپنا، به بازدید پیشین خود از مپنا پرداخت و به تأثیر مثبت آن اشاره کرد.

مدیرعامل این شرکت کره‌ای هم‌چنین با اشاره به بازدید اخیر رئیس‌جمهور ایران، دکتر”حسن روحانی” از کارخانجات مپنا، آن را معنادار و مثبت خواند.

وی تصریح کرد: شرکت کپکو در سفر به ایران، ۱۰ تفاهمنامۀ همکاری امضاء کرده است، با این حال تفاهمنامۀ  کپکو با مپنا، مهم‌ترین این توافقات محسوب می‌شود.

در ادامه این ملاقات، دو طرف با نمایش فیلم‌هایی کوتاه، به معرفی توانمندی‌های خود در حوزه‌های مختلف نیرو و انرژی پرداختند.

در پایان نیز یادبودی از طرف گروه مپنا به مدیرعامل شرکت کپکو اهداء شد.

بازدید مدیرعامل کپکو از گروه مپنا در چارچوب سفر تاریخی رئیس‌جمهور کره جنوبی به ایران صورت می‌گیرد. در این سفر که نخستین سفر عالی‌ترین مقام کشور کره جنوبی به ایران است، ۲۳۶ نفر از تجار و صاحبان صنایع و حدود ۱۱۵ خبرنگار خانم «پارک گئون های» را همراهی می‌کنند.

به اشتراک گذاری:
پیمایش به بالا