جستجو
این کادر جستجو را ببندید.

بازسازی ۵۰ دستگاه لکوموتیو آلستوم به مپنا رسید

گروه مپنا برندۀ مناقصۀ بازسازی ۵۰ دستگاه لکوموتیو آلستوم در مدت ۵ سال به کارفرمایی راه‌آهن جمهوری اسلامی ایران شد.

گروه مپنا برندۀ مناقصۀ بازسازی ۵۰ دستگاه لکوموتیو آلستوم در مدت ۵ سال به کارفرمایی راه‌آهن جمهوری اسلامی ایران شد.

در جلسۀ بازگشایی پاکات قیمت‌های پیشنهادی برای مناقصۀ “بازسازی و راه‌اندازی، نگهداری و بهره‌برداری و انتقال مالکیت ۵۰ دستگاه لکوموتیو آلستوم به روش R.O.O” که شرکت راه‌آهن جمهوری اسلامی ایران، کارفرمای آن است، پیشنهاد گروه مپنا به عنوان بهترین پیشنهاد برگزیده و به عنوان برندۀ مناقصه اعلام شد.

پیشنهاد گروه مپنا در قالب کنسرسیومی متشکل از “شرکت گروه مپنا، شرکت تعمیرات و توسعۀ بهره‌برداری ریلی مپنا و شرکت مهندسی و ساخت لکوموتیو مپنا” مطرح شده بود. انتظار می‌رود با اجرای این پروژه، تمامی ۵۰ لکوموتیو آلستوم، در مدت ۵ سال بازسازی و آمادۀ بهره‌برداری شوند و پس از ۱۰ سال بهره‌برداری از آنها، مالکیت‌شان به گروه مپنا منتقل ‌شود.

بر این اساس، شرکت مهندسی و ساخت لکوموتیو مپنا فرآیند بازسازی و راه‌اندازی این ۵۰ دستگاه لکوموتیو را در مدت ۵ سال در دستور کار خود دارد. شرکت تعمیرات و توسعه بهره‌برداری ریلی مپنا نیز به مدت حداقل ۱۵ سال بهره‌برداری و نگهداری از آنها را عهده‌دار می‌شود.

با اجرای این پروژه ۵۰ دستگاه لکوموتیو دیزل‌-‌الکتریک با قدرت ۴۰۰۰ اسب بخار که توسط شرکت آلستوم فرانسه تولید شده بودند اما به دلیل بروز مشکلات فنی در سال‌های گذشته از مدار عملیاتی خارج بودند، مجددا توسط گروه مپنا بازسازی و راه‌اندازی خواهند شد تا به ناوگان کشش کشور وارد شوند.

همزمان با احیای این سرمایۀ ملی به نحو مطلوب، گروه مپنا نیز ورود موثرتر و جدی‌تری به حوزۀ جدید “بهره‌برداری باری” در کسب و کار ریلی کشور خواهد داشت، حوزه‌ای که مهم‌ترین مسیرهای تردد در شبکه سراسری راه ‌آهن جمهوری اسلامی ایران را شامل می‌شود.

به اشتراک گذاری:
پیمایش به بالا