جستجو
این کادر جستجو را ببندید.

انجام موفقیت آمیز بهره‌برداری از سامانه سیار آزمایش موتور هوایی برای اولین بار در کشور توسط گروه مپنا

گروه مپنا برای نخستین بار در یازدهمین نمایشگاه بین المللی هوایی کیش از سامانه سیار آزمایش موتور هواپیمای تجاری ساخته شده توسط متخصصان خود رونمایی کرد

گروه مپنا برای نخستین بار در یازدهمین نمایشگاه بین‌المللی هوایی کیش از سامانه سیار آزمایش موتور هواپیمای تجاری ساخته شده توسط متخصصان خود رونمایی کرد.

نکته‌ی حائز اهمیت در ساخت این سامانه، نیاز به در اختیار داشتن جزئیات سیستم کنترل و ضرورت دسترسی به اطلاعات ecu و پروتکل‌های ارتباطی موتور بود که مرکز هوایی مپنا با تکیه بر دانش بومی‌سازی شده در حوزه طراحی موتور و تسلط متخصصان بر سامانه های کنترل موتور محقق نمود.

این ماموریت که به جهت تحقیق و توسعه صورت گرفته سبب شد در این رویداد آزمایش موتور با استفاده از استند زمینی، سامانه سوخت و کنترل قابل حمل میسر شود و شرایطی مشابه محیط عملیاتی کاکپیت خلبان به جهت کنترل موتور عینا فراهم شد.

طراحی این سامانه توسط متخصصان مپنا امکانی را فراهم کرده تا با توجه به استانداردهای لازم در شرایط مختلف آب و هوایی آزمایش موتور صورت پذیرد به نحوی که آزمایش‌های اخذ تاییدیه صلاحیت پروازی ,cse دمای بالا، ارتفاع بالاتر از سطح دریا، مناطق مرطوب و دمای پایین و سرد و هرگونه شبیه‌سازی محیطی را فراهم سازد.

در همین رابطه “حسین پور فرزانه” مدیر مرکز هوایی مپنا گفت: این مرکز با درک شرایط و آگاهی از چالش‌های موجود در حوزه صنعت هوایی و بهره گیری از ظرفیت‌های دانشی و زیر ساختی متخصصان داخلی تلاش میکند علاوه بر رفع نیاز داخلی، افق‌های جدیدی را نیز در منطقه و در راستای صادرات خدمات فنی و مهندسی ترسیم نماید.

به اشتراک گذاری:
پیمایش به بالا