جستجو
این کادر جستجو را ببندید.

برای توسعه هرچه بیشتر فناوری‌ها در گروه مپنا آماده باشیم

یادداشتی به قلم عباس علی‌آبادی؛ مدیرعامل گروه مپنا به مناسبت روز ارتباطات و فناوری اطلاعات مپنا

همه ساله روز 27 اردیبهشت ماه، مناسبت جهانی روز ارتباطات و روابط عمومی را گرامی می‌داریم.

در گروه مپنا علاوه بر این، مناسبت ویژه‌ای برای تاکید بر نقش و اهمیت ارتباطات و فناوری اطلاعات تعریف شده است تا بیشتر آگاه باشیم که گذارِ گروهِ دانش بنیانی که بازوی قدرتمند صنعت کشور است، از مسیر فناوری‌های روز و ارتباطات دیجیتال می‌گذرد و طولی نمی‌کشد که روال‌ها و فرایندهای اداری و زیرساخت‌های صنعتی و فناورانه، متاثر از دنیای پویای فناوری‌های این حوزه توسعه می‌یابد.

فناوری اطلاعات و ارتباطات (ICT) امروزه به ستون فقرات تجارت و صنعت جهان تبدیل شده است. در دنیای امروز تصور کسب و کاری بدون فناوری‌های مدرن، دشوار است. با استفاده از فناوری اطلاعات و ارتباطات، کسب‌وکارها می‌توانند داده‌ها را به صورتی کارآمدتر جمع‌آوری، ذخیره، تجزیه و تحلیل کنند که به نوبه خود به آنها کمک می‌کند تا تصمیمات آگاهانه‌تری بگیرند. همین‌طور فناوری‌های ارتباطی که شرکت‌ها را قادر می‌سازد تا با کارکنان، مشتریان، شرکا و ذینفعان خود در سراسر جهان هماهنگ شوند.

علاوه بر اینکه ورود به کسب و کار حوزه فناوری اطلاعات و ارتباطات، علم داده و هوش مصنوعی خود یک راهبرد است، این فناوری در گروه مپنا برای کسب و کارهای موجود نیز نقش مثبت بسیاری دارد. فناوری‌ها می‌توانند به فعالیت‌های گروه مپنا قوام و سرعت بیشتری دهند و تاثیر برجسته‌تری در تمامی فرایندهای طراحی، تولید، تحقیق و توسعه، توزیع و فروش داشته باشند. فناوری اطلاعات و ارتباطات با تسهیل عرضه و دسترسی به طیف وسیعی از خدمات، افزایش کارایی، کاهش هزینه‌ها و ارتقا و افزایش ارتباطات، کانال اصلی توسعه است.

همچنین در حوزه ارتباطات از طریق درگاه‌های یکپارچه ارتباطی، از جمله پایگاه‌های مجازی و شبکه‌های اجتماعی از برنامه‌های تقویت برند، جذب مشتریان بالقوه، ارتباط با ذینفعان، تجمیع بازخوردها و امکان دسترسی به ایده‌های نوآورانه بهره می‌بریم.

ضرورت توسعه ابعاد فناورانه و ارتباطی گروه مپنا بر کسی پوشیده نیست؛ با این حال از مدیران رده‌های مختلف انتظار می‌رود با درک به هنگام شرایط متغیر دنیای صنعت و تکنولوژی، همچنین تقویت نگاه توسعه بخش به این مقوله، زمینه‌های جاری‌سازی نظام‌مند فرایندهای فناورانه را در گروه مپنا بیش از پیش فراهم سازند و آمادگی پذیرش این تغییرات مثبت را در زیر و بم وجوه کاری خود و همکارانشان ایجاد نمایند.

به اشتراک گذاری:
پیمایش به بالا