جستجو
این کادر جستجو را ببندید.

افتتاح نخستین خط تولید شارژرهای خودرو برقی در کشور توسط وزیر صمت

نخستین خط تولید شارژرهای خودروی برقی در کشور در مرکز کسب و کار برقی‌سازی مپنا در شرکت مهندسی و ساخت برق و کنترل مپنا (مکو)، همزمان با سفر رئیس جمهور به استان البرز به بهره‌برداری رسید.

مراسم افتتاح نخستین خط تولید شارژرهای خودرو برقی با حضور عباس علی‌آبادی وزیرصنعت، معدن و تجارت، محمد اولیاء مدیرعامل گروه مپنا، محمدحسین رفان مدیرعامل شرکت مکو و …، صبح روز جمعه 17 آذر 1402 به میزبانی شرکت مهندسی ساخت و برق کنترل مپنا (مکو) برگزار شد.

این واحد تولیدی جدید مستقر در شرکت مکو با دارا بودن سوله‌های تولید، آزمایشگاه کیفیت، انبار و … در حوزه زیرساخت‌های شارژ خودروهای برقی فعالیت خود را آغاز کرده است و سالانه ظرفیت بیش از 14 هزار دستگاه شارژر وسائل حمل و نقل برقی از نوع سریع و کند را داراست.

در خودرو‌های برقی از انرژی الکتریکی که در باتری ذخیره شده است، به عنوان یک سوخت پاک بهره گرفته می‌شود. این شرکت قادر است سالانه انواع شارژر ثابت و قابل حمل سریع و معمولی خودرو را تولید کند.

طبق اعلام گروه مپنا، این واحد به صورت سالانه ظرفیت تولید 500 دستگاه شارژر ایستگاهی اتوبوس برقی، 1200 دستگاه شارژر سریع ایستگاهی و 5000 دستگاه شارژر معمولی خودروهای برقی، 5000 شارژر قابل حمل و 2800 شارژر ثابت موتورسیکلت‌های برقی را خواهد داشت.

به اشتراک گذاری:
پیمایش به بالا