جستجو
این کادر جستجو را ببندید.

عملیات تعمیرات اساسی پالایشگاه دهم مجتمع گاز پارس جنوبی با موفقیت پایان یافت

مپنا نیوز - پروژه تعمیرات اساسی پالایشگاه دهم مجتمع گاز پارس جنوبی توسط شرکت بهره‌برداری و تعمیراتی مپنا با موفقیت اجرا شد.

مپنا نیوز –  پروژه تعمیرات اساسی پالایشگاه دهم مجتمع گاز پارس جنوبی توسط شرکت بهره‌برداری و تعمیراتی مپنا با موفقیت اجرا شد.  
پروژه تعمیرات اساسی پالایشگاه دهم مجتمع گاز پارس جنوبی در شرایطی آغاز شد که حجم بالای فعالیت‌ها، موجب هم‌پوشانی 72 درصد فازهای تعمیرات اساسی شده بود و علاوه بر محدودیت‌های فنی و تخصصی موجود در پروژه، مسائلی مانند اوج همه‌گیری ویروس کرونا و گرمای طاقت‌فرسای منطقه و …، چالشی جدی برای این پروژه به حساب می‌آمد. 

انجام برنامه‌ریزی دقیق در حوزه‌های مختلف مدیریت و کنترل پروژه، منابع انسانی، ماشین‌آلات، پشتیبانی و مدیریت بهینه منابع، موجب شد که تعمیرات اساسی پالایشگاه دهم، با دو روز تعجیل و با سربلندی به پایان رسید و موجب جلب رضایت ذینفعان پروژه شد. 

این پروژه آغاز فصلی جدیدی از مهندسی و بهینه‌سازی در صنعت تعمیرات اساسی پالایشگاه های کشور محسوب می‌شود.  

تعمیرات اساسی پالایشگاه دهم شامل 2511 درخواست کار در بخش‌های مختلف بود که برای دومین سال پیاپی به شاخص بالاتر از عدد 90 رسید که بیشتر از میانگین کل مجتمع گاز پارس جنوبی در سال 99 است. این شاخص برای تعمیرات اساسی پالایشگاه دهم در سال 1400 معادل 91 واحد کار در روز بوده و میانگین مجتمع 61 واحد کار در روز است. از سوی دیگر همزمان با اجرای تعمیرات اساسی، تعداد 1442 آیتم برای رفع پانچ و فعالیت‌های باقی‌مانده پروژه توسط تیم اجرایی انجام شد.

از دست‌آوردهای مهم شرکت بهره‌برداری و تعمیراتی مپنا به عنوان مجری پروژه، به پایان رساندن این تعمیرات بدون بروز حادثه جدی است که آمار نفر ساعت کار بدون حادثه در این پالایشگاه را به بیش از 5 میلیون و 736 هزار و 650 ساعت رساند. 

image1.jpeg

همچنین رئیس بهره‌برداری پالایشگاه دهم ضمن تقدیر از تلاش‌های شبانه‌روزی کارکنان O&M مپنا تصریح کرد: این دست‌آورد بزرگ و توان انجام چنین پروژه‌های پیچیده با وجود دشواری‌های خاص نشان از همت بلند، تعهد، تخصص، زحمات فداکارانه و مسئولانه همکاران پر تلاش در این پالایشگاه بوده و موجب افتخار و شایسته تقدیر است.

به اشتراک گذاری:
پیمایش به بالا