جستجو
این کادر جستجو را ببندید.

مجمع عمومی عادی سالیانه شرکت گروه مپنا اعلام تنفس کرد

مجمع عمومی عادی سالیانه شرکت گروه مپنا با رعایت ماده ۱۰۴ اصلاحیه قسمتی از قانون تجارت اعلام تنفس نمود.

مجمع عمومی عادی سالیانه شرکت گروه مپنا با رعایت ماده ۱۰۴ اصلاحیه قسمتی از قانون تجارت اعلام تنفس نمود.
در مجمع سال جاری که روز پنجشنبه ۳۰ مرداد ماه یا حضور بیش از ۸۴ درصد صاحبان سهام در سالن حکمت کتابخانه ملی برگزار شد، عباس علی آبادی رئیس هیئت مدیره و مدیرعامل گروه مپنا به عنوان رئیس مجمع، علاقه‌بندان به نمایندگی از شرکت سرمایه گذاری صنایع آب و برق صبا به عنوان ناظر اول، جعفر جولا عضو هیئت مدیره گروه مپنا به عنوان ناظر دوم، محسن میرزایی معاون اقتصادی مالی گروه مپنا به عنوان دبیر جلسه حضور داشتند.
در این مراسم، دکتر علی آبادی با گرامیداشت فرا رسیدن ایام محرم و شهادت سرور و سالار شهیدان و با یادآوری شیوع بیماری کرونا اظهار داشت: با وجود شیوع گسترده این بیماری، گروه مپنا به فعالیت‌های مهندسی و تولیدی خود ادامه داده و کارها و امور بر مدار قرار دارند. 
وی گفت: با وجود برخی مشکلات از جمله در زمینه صادرات کالا به ویژه در شش ماهه اخیر، اما با برنامه‌ریزی‌ها و تلاش‌های مستمر، هیچ یک از فعالیت های مهندسی و تولیدی مپنا با وقفه مواجه نشده است.
 دکتر علی آبادی تصریح کرد: البته این شرکت از ابتدای شیوع کرونا در کشور با پیروی از سیاست های ابلاغی دولت اقدام به کاهش ساعت کاری و مدت حضور همکاران در راستای حفظ بهداشت و سلامت عمومی جامعه نمود. 
وی افزود: مطابق مصوبه ستاد ملی کرونا تمامی تکالیف مربوط به افشای اطلاعات و زمان برگزاری مجامع برای شرکت هایی که سال مالی آنها منتهی به ۲۹ اسفند ۹۸ بود حداکثر تا شهریور ماه ۹۹ تمدید شد. با این حال از آنجا که سال مالی شرکت گروه مپنا منتهی به ۳۱ فروردین ۹۹ است این بخشنامه شامل این شرکت نشد و برخلاف انتظار شرکت‌ مپنا لازم بود تمامی تکالیف قانونی از قبیل ارائه گزارشهای حسابرسی نشده (سه ماه پس از پایان سال مالی)، حسابرسی شده (ده روز قبل از برگزاری مجمع عمومی عادی سالیانه) و برگزاری مجمع عمومی عادی سالیانه (چهار ماه پس از پایان سال مالی) را در زمان مقرر مانند شرایط عادی پیش از همه گیری بیماری کرونا انجام دهد. 
وی خاطرنشان کرد: متاسفانه این بخشنامه شامل شرکت‌های با سال مالی متفاوت مانند گروه مپنا که سال مالی آن ۳۱ فروردین ۹۹ است نشده و این شرکت با وجود پیگیری‌های متعدد موفق به تغییر بخشنامه نشد.
دکتر علی آبادی در پایان گفت: با وجود تمام این مسائل گروه مپنا اقدام به تهیه صورتهای مالی و ارائه آن به بازرس نمود، با این حال با توجه به محدودیت های ناشی از حضور همکاران تا امروز امکان اخذ صورت‌های مالی حسابرسی شده از حسابرس مستقل و بازرس قانونی فراهم نشد و مجمع با رعایت ماده ۱۰۴ اصلاحیه قسمتی از قانون تجارت اعلام تنفس نموده و زمان برگزاری مجمع جهت تصویب صورتهای مالی ساعت ۱۰ صبح روز سیزدهم شهریور با آن ۹۹ در همین مکان (سالن حکمت کتابخانه ملی) خواهد بود.

به اشتراک گذاری:
پیمایش به بالا