جستجو
این کادر جستجو را ببندید.

واحد گازی نیروگاه بلاوان اندونزی به همت گروه مپنا راه­ اندازی شد

با تلاش و همت تیم تخصصی شركت مهندسی و پشتیبانی البرز توربین مپنا، پروژه LTE توربین V94.2 واحد GT11 نیروگاه بلاوان اندونزی روز دوازدهم مهر ماه 1401 با موفقیت راه‌اندازی و با شبكه سراسری برق كشور اندونزی سنكرون شد.

با تلاش و همت تیم تخصصی شرکت مهندسی و پشتیبانی البرز توربین مپنا، پروژه LTE توربین V94.2 واحد GT11 نیروگاه بلاوان اندونزی روز دوازدهم مهر ماه 1401 با موفقیت راه‌اندازی و با شبکه سراسری برق کشور اندونزی سنکرون شد.
تمامی قطعات مورد نیاز تعمیرات این توربین توسط شرکت توگا ساخته و قبلا به نیروگاه بلاوان حمل شده بود.با توجه به قدیمی بودن ورژن توربین (ورژن 2) و علی‌رغم پیچیدگی های فنی و مهندسی در نصب قطعات جدید، مونتاژ توربین با کیفیت مناسب به انجام رسید.
همچنین با وجود ارتقای بخش های سخت افزاری و نرم افزاری سیستم های کنترل و SFC این توربین به مدل های Yokogawa و AEG، تیم پروژه توانست با توان مهندسی خود، کلیه عدم انطباق های موجود را شناسایی و برطرف نماید و عملیات راه‌اندازی آن را با موفقیت و مطابق با میزان تولید مورد تعهد، به پایان رساند.
نیروگاه بلاوان در نزدیکی شهر مدان در شمال کشور اندونزی قرار دارد که در سال های 1391 و 1392 تعمیرات LTE دو واحد دیگر این نیروگاه طی قراردادی بین گروه مپنا با کارفرمای اندونزیایی توسط شرکت البرز توربین اجرا شده بود. بعد از اجرای این دو پروژه نیز فروش دو مجموعه قطعات به نیروگاه بلاوان انجام شده است.
لازم به ذکر است کلیه موفقیت های کسب شده در این نیروگاه در شرایط رقابتی با شرکت های زیمنس و آنسالدو به دست آمده است.

به اشتراک گذاری:
پیمایش به بالا