جستجو
این کادر جستجو را ببندید.

نیروگاه گازی حیدریه نجف افتتاح ‌شد / بلوک سیکل ترکیبی نیروگاه نجف احداث می‌شود

نیروگاه گازی حیدریه نجف به ظرفیت ۱۶۲ مگاوات افتتاح ‌شد.

نیروگاه گازی حیدریه نجف به ظرفیت ۱۶۲ مگاوات افتتاح ‌شد.
به گزارش مدیریت ارتباطات و بازار گروه مپنا، در مراسم افتتاح نیروگاه گازی حیدریه نجف اشرف که با حضور وزیران برق و آموزش عالی عراق و وزیر نیروی کشورمان و مدیرعامل گروه مپنا صورت گرفت، توافق شد با افزایش ظرفیت به جمعا ۵۰۰ مگاوات، این نیروگاه به یک بلوک سیکل ترکیبی تبدیل شود. بر این اساس، بلوک سیکل ترکیبی نیروگاه نجف مانند واحد گازی آن با تجهیزات ایرانی و ساخت گروه مپنا احداث خواهد شد.
در مراسم افتتاح رسمی این پروژه که صبح روز پنجشنبه ۲۲ آبان صورت گرفت، جمعی از مسئولان دو طرف از جمله قاسم محمد فهداوی و حسین شهرستانی وزیران برق و آموزش عالی عراق و استانداران نجف و کربلا و نیز مهندس چیت‌چیان و مهندس فلاحتیان وزیر نیرو و معاون وزیر در امور برق و انرژی و دکتر علی‌آبادی مدیرعامل گروه مپنا حضور داشتند.
نیروگاه گازی حیدریه یا نیروگاه نجف، شامل یک واحد گازی به ظرفیت ۱۶۲ مگاوات در شرایط ایزو است که در ساخت آن از توربین MAP2+ و نیز سامانه کنترل بومی ساخت شرکت مکو به نام تجاری MAPCS استفاده شده است. این نیروگاه که در کشور عراق، کیلومتر ۲۵ جاده نجف به کربلا جنب پالایشگاه نجف جای گرفته است، در اردیبهشت ماه سال جاری سنکرون شد.
برق تولیدی نیروگاه نجف از طریق پست برق ۱۳۲ کیلوواتی منتقل می‌شود. کارفرمای پروژه ستاد بازسازی عتبات عالیات و پیمانکار گروه مپنا است که به صورت پیمانکار اجرایی کلید در دست (EPC) ساخت آن را بر عهده دارد.
تحویل زمین نیروگاه گازی نجف در تاریخ ۲۲ تیر ۱۳۹۱ به گروه مپنا تحویل داده شده و از ۱۴ مرداد سال ۹۱ نیز ساخت پروژه آغاز شده است.

به اشتراک گذاری:
پیمایش به بالا