جستجو
این کادر جستجو را ببندید.

تفاهم‌نامه گروه مپنا و شرکت آب و برق تونس امضا شد

با امضای تفاهم‌نامه میان شرکت مپنا بین‌الملل و شرکت بین‌الملل آب و برق تونس، زمینه‌های همکاری مشترک مپنا در حوزه‌های فعالیت گروه با طرف تونسی در بازار آفریقا فراهم شد.

با امضای تفاهم‌نامه میان شرکت مپنا بین‌الملل و شرکت بین‌الملل آب و برق تونس، زمینه‌های همکاری مشترک مپنا در حوزه‌های فعالیت گروه با طرف تونسی در بازار آفریقا فراهم شد.

مراسم اختتامیه دوازدهمین اجلاس کمیسیون مشترک همکاری‌های اقتصادی و تجاری ایران و تونس، عصر روز چهارشنبه دهم دی ماه در سازمان توسعه تجارت در محل نمایشگاه بین‌المللی تهران برگزار شد. در این مراسم که وزیر صنعت، معدن و تجارت کشورمان و وزیر بازرگانی و صنایع دستی تونس، اعضای کمیسیون مشترک همکاری‌های اقتصادی و تجاری دو کشور و نیز نمایندگان برخی شرکت‌های خصوصی حضور داشتند، بندهای مختلف تفاهم‌نامه مشترک مطرح و مورد توافق طرفین قرار گرفت.

بر همین اساس، در حاشیه تفاهم‌نامه وزیران صنعت ایران و تجارت تونس،MOU مشترک گروه مپنا (به نمایندگی شرکت مپنا بین‌الملل) و شرکتSTEG تونس نیز به امضا رسید.

مهندس نعمت‌زاده وزیر صنعت، معدن و تجارت در بخشی از سخنان خود به توانایی‌های گسترده شرکت ایرانی مپنا در زمینه احداث نیروگاه پرداخت و خاطرنشان کرد: شرکت ایرانی (مپنا) که این تفاهم‌نامه را امضا می‌کند، از مهم‌ترین شرکت‌های مهندسی و سازنده تجهیزات و نیروگاه‌های برق است و خوشبختانه سوابق بسیار درخشانی در کشور ما و دیگر کشورها دارد.

خانم نجلا حروش وزیر بازرگانی و صنایع دستی تونس نیز با اظهار خرسندی نسبت به توافق و تفاهم‌نامه مشترک دو کشور، اظهار داشت: امضای این تفاهم‌نامه به ویژه در زمینه‌های انرژی و برق می‌تواند عامل رشد روابط دو کشور در دیگر زمینه‌ها نیز باشد.

وی بر ضرورت ارتقای روابط ایران و تونس در بخش‌های مختلف اقتصادی، صنعتی، علمی و… تاکید و تصریح کرد: ما تلاش می‌کنیم که بر رعایت اصول از جمله زمان‌ها و تاریخ‌های مطروحه و موارد مختلف در تفاهم‌نامه پایبند باشیم.

در پایان این مراسم نیز تفاهم‌نامه همکاری در زمینه احداث نیروگاه برق در کشور تونس بین گروه مپنا (با نمایندگی مپنا بین‌الملل) و شرکت STEG توسط دکتر یزدی‌زاده، معاون برنامه‌ریزی و کنترل راهبردی گروه و”محمد عمار” مدیرعامل شرکت STEG تونس در حضور وزیران صنعت ایران و بازرگانی تونس مبادله شد. این تفاهم‌نامه پیشتر توسط مدیرعامل شرکت مپنا بین‌الملل امضا شده و در این مراسم به توشیح معاون برنامه‌ریزی و کنترل راهبردی به نیابت از سوی مدیرعامل گروه نیز رسید.

به اشتراک گذاری:
پیمایش به بالا