جستجو
این کادر جستجو را ببندید.

شرکت تولید برق گناوه مپنا

شرکت تولید برق گناوه مپنا با هدف احداث انواع نیروگاه‌های گازی و سیکل ترکیبی، تأسیسات تولید همزمان آب به همراه توسعه و بهره‌برداری از آن‌ها جهت تولید برق و خرید و فروش و صدور آن تأسیس شده است. اجرای قردادهای خرید تضمیمی برق، مشارکت در مسئولیت‌های اجتماعی و تلاش برای حفظ محیط زیست از دیگر وظایف و فعالیت‌های این شرکت است.
تلفن :۲۴۷۱۴۲۵۸
دورنگار :۲۳۱۵۲۸۱۸
آدرس : تهران – بلوار میرداماد – نبش خیابان نفت جنوبی- پلاک ۲۸۲

شرکت تولید برق گناوه مپنا با هدف احداث انواع نیروگاه‌های گازی و سیکل ترکیبی، تأسیسات تولید همزمان آب به همراه توسعه و بهره‌برداری از آن‌ها جهت تولید برق و خرید و فروش و صدور آن تأسیس شده است.
اجرای قراردادهای خرید تضمیمی برق، مشارکت در مسئولیت‌های اجتماعی و تلاش برای حفظ محیط زیست از دیگر وظایف و فعالیت‌های این شرکت است.
شرکت تولید برق گناوه مپنا با ترکیبی از سهام‌داران متشکل از شرکت گروه مدیریت نیروگاهی ایرانیان مپنا، شرکت تولید برق عسلویه مپنا و شرکت تولید برق توس مپنا در آبان ماه 1387 راه‌اندازی شد.
فعالیت‌های این شرکت از سال تأسیس تاکنون بازه گسترده‌ای را دربرمی‌گیرد. سرمایه‌گذاری و اجرای نیروگاه سیکل ترکیبی گناوه به ظرفیت اسمی 484 مگاوات در سال 1387 به روش BOO به جریان درآمد. واحدهای گازی این نیروگاه از تیرماه 1391 و واحد بخار آن از خردادماه 1394 راه‌اندازی شده و تحت قرارداد تضمینی به مدت 60 ماه به بهره‌برداری تجاری رسیدند. با پایان این قرارداد، نیروگاه سیکل ترکیبی گناوه از دی ماه 1397 تحت قرارداد بازار برق در حال بهره‌برداری است.  
سرمایه‌گذاری و اجرای دو واحد 25 مگاواتی برای جبران کمبود برق و بهبود قابلیت اطمینان شبکه در سال 1398 در شمال خوزستان از برنامه‌های دیگر این شرکت بوده که در مرحله‌ اجرا و راه‌اندازی است. احداث واحد گازی 25 مگاواتی MGT-30 از این مجموعه در مهرماه سال 1399 پایان یافت. بر اساس مذاکرات شرکت تولید برق گناوه مپنا با شرکت توانیر و شرکت برق منطقه‌ای خوزستان، نیروگاه مقیاس کوچک میانرود نیز در دست احداث است و بهره‌برداری تجاری آن از اردیبهشت 1400 آغاز می‌شود. نیروگاه مقیاس کوچک لور در اندیمشک هم از مهرماه سال جاری (1399) تحت قرارداد تضمینی راهبری ‌شده است. 

پیمایش به بالا