جستجو
این کادر جستجو را ببندید.

شرکت نیروگاه جنوب اصفهان

این شرکت با سرمایه گذاری و مشارکت ۸۰ درصدی شرکت‌های مپنا و مپنا بین‌الملل و ۲۰ درصدی شرکت ایهاگ آلمان برای احداث و بهره برداری نیروگاه جنوب اصفهان (چهلستون) در قالب روش BOT تأسیس شده و در امارات متحده عربی به ثبت رسیده است. این نیروگاه در حال فروش روزانه برق به شبکه سراسری برق کشور می‌باشد.
تلفن :۲۴۷۱۱۹۲۹
دورنگار :۸۱۹۸۲۸۱۴
آدرس : تهران – بلوار میرداماد – نبش خیابان نفت جنوبی- پلاک ۲۸۲

“شرکت نیروگاه جنوب اصفهان” با سرمایه‌گذاری مشترک گروه مپنا (80 درصد) و شـرکت ایهاگ آلمان (20 درصد) و به منظور احداث، توسـعه و بهره‌برداری از نیروگاه گازی 954 مگاواتی جنوب اصفهان (چهلستون) با روش ساخت، بهره‌برداری و واگذاری 30 دی 1383 تأسیس شد. این شرکت که در کشور امارات متحده عربی به ثبت رسیده، اولین تجربۀ گروه مپنا در مسیر انعقاد و اجرای قراردادهای “ساخت، بهره‌برداری و واگذاری” موسوم به BOT است.
نیروگاه جنوب اصفهان اولین نیروگاه خصوصی در ایران محسوب می‌شود زیرا مدیریت، سرمایه‌گذاری، ساخت و بهره‌برداری از واحدهای نیروگاهی آن با مشارکت جدی بخش خصوصی محقق شده است. با احداث این نیروگاه، نخستین تجربۀ تعامل بخش دولتی و خصوصی در صنعت برق ایران ثبت شد. در حین عملیات احداث، دورۀ تولید زودهنگام و فروش برق با بهره‌برداری تجاری از دو واحدِ این نیروگاه شش واحدی آغاز شد. رکورد تعمیرات اساسی واحدهای این نیروگاه به مدت 28 روز نیز دستاورد دیگر این پروژه است.
شرکت نیروگاه جنوب اصفهان به 95 درصد تعهدات قراردادی خود عمل کرده و ارتقای توربین‌های واحدهای 3 و 6 این نیروگاه به کلاس  Map2+و افزایش ظرفیت آنها به مقدار 4/15 مگاوات محقق شده است. کسب مجوز توسعۀ پاک از سازمان ملل متحد، اجرای طرح ارتقای  IGV+  روی واحدهای اول تا سوم این نیروگاه و افزایش ظرفیت هر واحد تا حدود 10 مگاوات از دیگر ویژگی­های آن است. متوسط سهم تولید این نیروگاه در شبکۀ سراسری برق کشور 25/1 درصد و سهم تولید آن در پیک مصرف برق به میزان  42/1 درصد طی چهار سال گذشته بوده است. در طول مدت 10 سال بهره­برداری مداوم و فروش برق به شرکت توانیر تمامی تضامین قراردادی به­ویژه “قابلیت دسترسی” و “تست ظرفیت و نرخ حرارتی” محقق شده است.

پیمایش به بالا