جستجو
این کادر جستجو را ببندید.
صفحه ویژه

گروه مپنا و گرامیداشت روز جهانی کارگر
در ستایشِ ارزش‌آفرینی کارگران در مپنا

روز جهانی کارگر، تداعی کننده همزمان سخت کوشی و نشاطِ حاصل از تکاپوست. روزی که فرصت سپاسگزاری از مقام کارگران است و بیش از همیشه به یاد می‌آوریم که چرخه تولید و خلق ارزش، به کار و کارگر مدیون است؛ پس شایسته است قدردان باشیم و کلاه به احترام آنچه «جوهر انسان» می‌نامند برداریم که سررشته این جوهر به دستان پرتلاش کارگران بافته می‌شود.
گروه مپنا با گستره کسب و کار‌های خود و مسئولیت‌هایی که بر عهده دارد، در طیف وسیعی از صنایع مختلف فعال است و از این رو همواره شاهد حضور و نقش‌آفرینی کارگران تلاشگر، پرنشاط و امیدوار به آینده‌ای روشن در این مجموعه بوده‌ایم و هستیم.
هم اکنون خیل عظیمی از کارگران، در این گروه صنعتی و اقتصادی دانش بنیان خدمت می‌کنند. مپنا با تأکید بر پایبندی به اصول اخلاقی و ارزش‌های انسانی در همه سطوح و بخش‌های مختلف، همواره راه خود را در حوزه سرمایه انسانی مشخص کرده است. بر اساس این مسیر روشن، توجه به کارگران گرانقدری که در جای جای گروه مپنا مشغول به فعالیت هستند، در برنامه‌‌های بالادستی مجموعه بزرگ مپنا و ارج نهادن به کار ارزشمند ایشان، از اهمیت و جایگاهی روشن برخوردار است. کاری که هرچند سخت و بعضا پرخطر، اما بسیار پرثمر است و به رشد و توسعه کشور می‌انجامد.

ارزش مقام و جایگاه کارگر در گروه مپنا
یکی از ویژگی‌های پذیرفته شده گروه مپنا توجه به ارزش‌های انسانی در مسیر توسعه و تحول است. اینکه شأن و مقام هیچ انسانی تحت گام‌های بلند پیشرفت، آسیب نبیند و رشد در سایه برابری اتفاق افتد؛ با همین نگاه به جایگاه کارگران و ارزش‌آفرینی این تلاشگران در صنایع مختلف است که مپنا می‌تواند در مسیر روشن توسعه قدم بردارد.
از سوی دیگر اهمیتی که گروه مپنا برای موضوع ایمنی محیط کار و HSE قائل است، این شرکت صنعتی را تبدیل به یکی از موفق‌ترین شرکت‌ها در برقراری و توسعه ایمنی کار برای کارگران به‌ویژه در دهه اخیر کرده است.
آمار و ارقام این حوزه نشان از پیش‌روی مپنا در همه ابعاد سلامت و ایمنی محیط کار برای کارگران تمامی حوزه‌های صنعتی کسب و کار دارد. از جمله در دو سال گذشته با توجه به شدت شیوع کرونا و ضرورت رعایت بی‌چون و چرای الزامات بهداشتی پیشگیرانه، اولویت اصلی در محیط‌های کاری مپنا، توجه به سلامت کارگران این مجموعه و خانواده آن‌ها بود و با این هدف، اقدامات وسیع و متعددی برای حفظ سلامت تمامی کارکنان در همه سطوح برنامه‌ریزی و اجرا شد.
سلسله آموزش‌های معتبر و الزامی برای کارگران در حوزه HSE، فرهنگ‌سازی ایمنی کار، کنترل رفتارهای ناایمن و پرخطر، کنترل شرایط محیطی خطرناک و انجام اقدامات پیشگیرانه در گروه مپنا در بسیاری از شرایط حتی فراتر از ضرورت‌های قانونی هم پیش رفته است. هرچند الزام و اتکای همیشگی مپنا به اجرای شفاف و دقیق قوانین، جزئی از اصول ارزشمند این شرکت است، اما در حوزه تأمین سلامت محیط کار برای کارگران، پیش از دستورالعمل‌ها و مقررات قانونی، این احترام به ارزش‌های انسانی و توجه به شأن وجودی کارگران است که نیروی پیشران مپنا برای تلاش بی‌وقفه در این زمینه شده است.
گروه مپنا بر اساس گام‌هایی که با هدف تکریم مقام کارگر برداشته، از جمله مجموعه‌هایی است که می‌تواند سرافرازانه به آتیه کار صنعتی و البته دانش‌بنیان در کشور بنگرد و کارگران توانا و تلاشگری را که نقشی بی‌بدیل در پیشبرد و اجرای پروژه‌‌های گروه مپنا ایفا می‌کنند، در مقام کرامت حقیقی انسان و در حال ساخت آینده‌ای روشن ببیند.

پیمایش به بالا