جستجو
این کادر جستجو را ببندید.
بیست و ششمین سالروز تاسیس گروه مپنا

پیام مدیرعامل گروه به مناسبت بیست و ششمین سالروز فعالیت شرکت مپنا

پیام دکتر عباس علی‌آبادی

دکتر عباس علی‌آبادی، رئیس هیأت مدیره و مدیرعامل گروه، به مناسبت بیست و ششمین سالروز تأسیس شرکت مپنا پیامی صادر کرد.

متن پیام به شرح زیر است:

«تکامل» و «تنوع» دو شاخصه اصلی عملکرد گروه مپنا در سال‌های اخیر بوده است. با وجود شرایط گاه توان‌فرسای بین‌المللی و قیدوبندهای غیرضروری داخلی و خارجی، گروه مپنا تلاش کرده است در مسیری پرتلاش، از تولیدکننده دنباله‌رو و خریدار دانش فنی صرف به طراح و توسعه‌دهنده فناوری گذر کند. این نگاه نه تنها در کسب و کار برق بلکه در سایر کسب و کارهای گروه مپنا، حمل و نقل ریلی و نفت و گاز نیز چراغ راه ما بوده است.

در این خط سیر تکاملی، مپنا همچون هر بنگاه تجاری موفق دیگری، تلاش کرده است پس از تأمین نیاز بازار داخلی و تلاش برای رونق تولید ملی در راستای مسئولیت‌های اجتماعی خود، بازارهای منطقه‌ای و بین‌المللی را هدف قرار دهد و با تکیه بر تنوع خدمات و محصولات و قیمت رقابتی، با ذهنیتی صادرات‌محور عمل کند. اگرچه شرایط بین‌المللی ناخواسته موجب شده در راهبردهای اصلی چرخش‌هایی را ایجاد نماییم، اما مپنا همچنان یک «دستگاه حل مسئله» است که همه ذی‌نفعان را به نوعی منتفع می‌نماید. همه ارکان مپنا مجدانه تلاش می‌نمایند که سهم بازار منطقه‌ای و بین‌المللی را حفظ و بلکه افزایش دهند و با گذر از این روزهای دشوار آبدیده‌تر و قوی‌تر شوند.
هوشمندی و چابکی مپنا در پاسخگویی به تغییرات اقتصادی، سیاسی و زیست‌محیطی در شرایط کنونی اصلی مهم است. محیط راهبردی ناپایدار، ظهور رقبای جدید در عرصه‌های کسب‌وکار، دیجیتالی شدن فضای صنعتی و ظهور داده‌های بزرگ و اینترنت اشیاء، در کنار مخاطرات پایدار خاص اقلیم ما مانند کمبود آب و پیامدهای اقتصادی و اجتماعی آن، ایجاب می‌کند که گروه مپنا به عنوان بنگاهی با مسئولیت اجتماعی، به دنبال راه حلی برای تطابق یا حل پیامدهای این روندها باشد و اینگونه خود را از خطر لَختی و رکود که در کمین سازمان‌های بزرگ است برهاند.
بومی‌سازی واحدهای کلاس F، توسعه توربین‌های MGT75‌‌ با راندمانی مشابه کلاس F، تولید توربین 45 مگاواتی، نیروگاه موبایل، نیروگاه‌های بادی و خورشیدی، بومی‌سازی سامانه‌های حفاظت برق و کنترل، خدمات فنی حفاری در خشکی و دریا، برنامه‌ریزی برای سرمایه‌گذاری در صنعت پتروشیمی‌‌، توسعه و تولید تراموا‌‌ و انواع لکوموتیوها، از جمله لکوموتیو باری MAP24همگی بخشی از تلاش‌های گروه مپنا برای حل مسئله در محیط داخلی و منطقه‌ای و پویا ماندن در فضای کسب‌وکار است.
گروه مپنا اکنون نشانی بی‌بدیل در عرصه صنعت ملی است که شهرت آن در آن طرف مرزها کم از داخل کشور نیست. مپنا محیطی پویا برای تجمع نخبگان حوزه‌های مهندسی، اقتصادی و مدیریتی است که با تعهد بر منافع این گروه، ذی‌نفعان و کشور و با اتخاذ رویکردی دانش‌بنیان، به سمت توسعه علمی، اقتصادی و صنعتی حرکت می‌کند.
امید آن است که بیست و هفتمین سال فعالیت مپنا، برای این گروه، تمامی کارکنان و نیز ذینفعان آن سالی پربرکت‌تر و پربارتر باشد.

پیمایش به بالا