جستجو
این کادر جستجو را ببندید.

امضای تفاهم‌نامه احداث نیروگاه تولید همزمان برق و بخار در حاشیه همایش مکران

در حاشیۀ نخستین “همایش بین‌المللی معرفی فرصت‌های سرمایه‌گذاری و توسعه پایدار در سواحل مکران” تفاهم‌نامه اجرایی پروژه احداث نیروگاه تولید همزمان برق و بخار به امضای مدیران عامل “شرکت توسعه نگین مکران” و گروه مپنا رسید.

در حاشیۀ نخستین “همایش بین‌المللی معرفی فرصت‌های سرمایه‌گذاری و توسعه پایدار در سواحل مکران” تفاهم‌نامه اجرایی پروژه احداث نیروگاه تولید همزمان برق و بخار به امضای مدیران عامل “شرکت توسعه نگین مکران” و گروه مپنا رسید.
این تفاهم‌نامه که به امضای “محمدرضا موثقی‌نیا” مدیرعامل شرکت توسعه نگین مکران و “عباس علی‌آبادی” مدیرعامل گروه مپنا رسید، شامل ساخت و راه‌اندازی دو واحد گازی MAP2A با مجموع ظرفیت ۳۴۰ مگاوات در شرایط ایزو، به همراه دو دستگاه بویلر بازیاب و تجهیزات جانبی مربوطه آن می‌شود که همگی ساخت کارخانجات گروه مپنا هستند.
نخستین همایش بین‌المللی معرفی فرصت‌های سرمایه‌گذاری و توسعه پایدار در سواحل مکران، چهارم بهمن، در محل تالار همایش‌های بین‌المللی منطقه آزاد چابهار، با سخنرانی اسحاق جهانگیری، معاون اول رییس‌جمهور آغاز به کار کرد. در این همایش، پنل‌های ویژه‌ای برای شرکت‌کنندگان در نظر گرفته شده بود که مدیریت آنها بر عهدۀ مدیران ارشد وزارتخانه‌ها و سازمان‌های سیاست‌گذاری و اجرایی کشور بود.
برقراری ارتباط، دریافت اطلاعات جزئی از فرصت‌های سرمایه‌گذاری و تبیین سیاست‌های توسعه‌ای برای تمامی علاقمندان، از اهداف برگزاری این همایش بود تا زمینه‌های همکاری در توسعه سواحل مکران فراهم شود. در حاشیه این همایش، نمایشگاهی از فرصت‌های سرمایه‌گذاری و پروژه‌های در حال اجرا بر پا بود. این همایش با تمرکز بر توسعه زیرساخت‌های مالی و اقتصادی، نفت و گاز، حمل و نقل، بنادر و شهرسازی، صنایع و معادن، پتروشیمی، نیرو (آب و برق)، گردشگری و اکوتوریسم برگزار شد.
منطقه مکران، محدوده‌ای از شرق استان هرمزگان تا شرق استان سیستان و بلوچستان را شامل می‌شود که در برگیرندۀ شهر‌های سیریک، جاسک، کنارک و چابهار می‌باشد. سواحل مکران در یکی از بهترین کرانه‌های اقیانوسی کشور قرار دارد و به جهت وضعیت آب و هوایی، از یکی از معتدل‌ترین شرایط جوی در جنوب کشور برخوردار است. از منظر ژئوپلیتیک، همجواری سواحل مکران با کشورهای پاکستان و افغانستان، اتصال به پهنه اقیانوس هند و امکان اتصال کشورهای آسیای مرکزی به دریاهای آزاد، بستر مناسبی برای گسترش تعاملات منطقه‌ای و بین‌المللی فراهم نموده است.
گروه مپنا نیز به منظور شناسایی فرصت‌های سرمایه‌گذاری و ایجاد ارتباط موثرتر با کارفرمایان اصلی منطقه در این همایش و نمایشگاه جانبی آن حضور دارد. جمعی از مدیران ارشد گروه مپنا از جمله معاون برنامه‌ریزی و کنترل راهبردی، مدیران عامل بخش‌های پروژه‌های سرمایه‌گذاری، نفت و گاز، معاون بازاریابی و فروش بخش برق و جمعی از همکاران شرکت‌های مهندسی و ساخت بویلر و تجهیزات مپنا و مهندسین مشاور موننکو ایران و مدیریت ارتباطات و بازار به سرپرستی دکتر عباس علی‌آبادی، ریس هیات مدیره و مدیر عامل گروه در این رویداد حاضر شدند تا هم پاسخگوی مراجعان به غرفۀ اختصاصی گروه مپنا باشند و هم با دیگر مدعوین و نمایندگان شرکت‌ها مذاکره نمایند.
اسحاق جهانگیری، معاون اول رئیس‌جمهور و اکبر ترکان، دبیر شورای عالی مناطق آزاد تجاری در روز نخست این رویداد، از نمایشگاه جانبی بازدید کردند و با حضور در مقابل غرفه گروه مپنا، با جدیدترین دستاوردهای این گروه از نزدیک آشنا شدند.

به اشتراک گذاری:
پیمایش به بالا