جستجو
این کادر جستجو را ببندید.

افتتاح واحد اول گازی نیروگاه راشد تربت حیدریه با حضور معاون رئیس جمهور

واحد اول گازی نیروگاه راشد تربت حیدریه روز پنجشنبه ششم مهر ماه 1402 با حضور داود منظور، معاون رئیس جمهور و رئیس سازمان برنامه و بودجه کشور و جمعی از مقامات کشوری به بهره برداری رسید.

منظور در این مراسم با ابراز امیدواری برای ایجاد پایداری بیشتر در تامین انرژی گفت: امروز جزو ده کشور نیروگاه ساز دنیا هستیم و شرکت‌های ما هم در داخل و هم در خارج از کشور پروژه‌های نیروگاهی اجرا می‌کنند و امیدواریم تا دو سال آینده به پایداری بیشتری در تامین انرژی و اقتصاد مطمئن برق و گاز دست پیدا کنیم.

رئیس سازمان برنامه و بودجه کشور تصریح کرد: امروز افتخار داریم نیروگاه راشد را به بهره‌برداری بر‌سانیم و امیدواریم تا سال آینده مابقی آن نیز به بهره‌برداری برسد. این نیروگاه به تنهایی یک دستاورد مهم است. هم توربین‌ و هم خط انتقال برق و هم خط انتقال گاز به اینجا آمده است و سرمایه‌گذاری عظیمی صورت گرفته که برای توسعه زیر ساخت‌های خراسان رضوی نقش مهمی ایفا خواهد کرد.

گفتنی است پروژه نیروگاه سیکل ترکیبی راشد تربت حیدریه در استان خراسان رضوی، 12 کیلومتری شمال شرق شهرستان تربت حیدریه و در منطقه اسفیوخ واقع شده و دارای دو توربین گازی MAP2B به ظرفیت 183 مگاوات و یک توربین بخار دو فشاره به ظرفیت 180 مگاوات، دو دستگاه بویلر بازیاب حرارتی با سیستم خنک کن ACC و پست 400 کیلو ولت (AIS) و خط انتقال 400 کیلوولت دومداره به طول 6.5 کیلومتر است.

کارفرمای پروژه شرکت تولید برق راشد تربت حیدریه و مشاور شرکت مهندسین مشاور قدس نیرو است.

لازم به ذکر است نماینده مردم تربت حیدریه، استاندار خراسان رضوی، فرماندار تربت حیدریه، مدیر عامل برق منطقه‌ای خراسان و امام جمعه شهرستان تربت حیدریه از جمله مقامات حاضر در این مراسم افتتاحیه بودند.

به اشتراک گذاری:
پیمایش به بالا