جستجو
این کادر جستجو را ببندید.

مپنا در روزهای نخست فروردین ۴۹۰ مگاوات وارد شبکه برق کشور کرد

واحد اول بلوک دوم نیروگاه گل گهر سیرجان به ظرفیت ۱۸۳ مگاوات به شبکه سراسری برق کشور متصل شد و دومین واحد گازی نیروگاه سیکل ترکیبی جنوب 2 اصفهان نیز به ظرفیت ۳۰۷ مگاوات به بهره‌برداری رسید.

به این ترتیب در نخستین روزهای فروردین سال ۱۴۰۳، میزان ۴۹۰ مگاوات ظرفیت شبکه سراسری کشور افزایش یافت. همچنین با بهره‌برداری از دو پروژه نیروگاه گل گهر و نیروگاه جنوب اصفهان ۲ که با تلاش شبانه روزی کارکنان گروه مپنا و مشارکت دو شرکت  معدنی و صنعتی گل گهر و فولاد مبارکه اصفهان محقق شد، بخش قابل توجهی از برق این دو مجموعه بورسی تأمین و کمبود برق این صنایع برطرف می‌شود.
ابتدا واحد اول بلوک دوم نیروگاه گل گهر سیرجان با تلاش بی وقفه کارکنان شرکت احداث و توسعه نیروگاه‌های سیکل ترکیبی مپنا به نمایندگی از گروه مپنا در این پروژه، ساعت ۴ و ۳۷ صبح روز سوم فروردین ۱۴۰۳ وارد مدار شد.
پروژه بلوک دوم نیروگاه گل گهر که تحت مالکیت شرکت معدنی و صنعتی گل گهر قرار دارد،  دارای دو واحد گازی ۱۸۳ مگاواتی و یک واحد بخار ۱۸۰ مگاواتی بوده و تکنولوژی و عمده تجهیزات به خصوص تجهیزات اصلی این پروژه بومی و ساخت کارخانجات گروه مپنا است.
پروژه بلوک دوم نیروگاه گل‌گهر در استان کرمان، شهرستان سیرجان، ۵۰ کیلومتری جاده سیرجان – شیراز واقع شده است.
همچنین در ادامه تلاش‌های گروه مپنا جهت تامین برق پایدار برای صنایع مختلف، دومین واحد گازی نیروگاه سیکل ترکیبی جنوب 2 اصفهان نیز به بهره‌برداری رسید.
دومین واحد گازی نیروگاه ۹۱۴ مگاواتی سیکل ترکیبی جنوب 2 اصفهان با ظرفیت ۳۰۷ مگاوات، ساعت ۳۷ دقیقه بامداد روز یکشنبه پنجم فروردین ماه با شبکه برق سراسری سنکرون شد.
کنسرسیومی از.شرکتهای گروه مپنا شامل شرکت مپنا، مپنا بین الملل و احداث و توسعه پروژه های ویژه مپنا موفق شدند با سنکرون این پروژه، به رکورد جدیدی به افتخارات گروه مپنا در احداث و راه‌اندازی واحدهای کلاس F دست یابند.
محدوده فعالیت‌های این پروژه که در مالکیت شرکت فولاد مبارکه اصفهان قرار دارد، شامل مهندسی، تامین تجهیزات، عملیات ساختمانی، نصب، تست و راه‌اندازی دو واحد گازی از نوع توربین‌های کلاس F (MGT-80) به ظرفیت 307 مگاوات است و شامل دو بویلر بازیافت حرارتی به همراه یک واحد بخار به ظرفیت حدودی 300 مگاوات مجموعاً با ظرفیت اسمی 914 مگاوات در شرایط ایزو  همراه با سیستم خنک‌کن ACC است.
تأمین پایدار انرژی شرکت، کاهش دغدغه‌های قطعی برق خصوصاً در زمان پیک مصرف، کاهش آلاینده‌های زیست محیطی به خصوص کربن به میزان ۱۵ درصد و کاهش قابل توجه میزان مصرف آب و گاز برای تولید برق از ویژگی‌های قابل‌توجه این پروژه اعلام شده است.
پروژه نیروگاه ۹۱۴ مگاواتی سیکل ترکیبی جنوب اصفهان ۲ در زمینی به مساحت تقریبی 16 هکتار در استان اصفهان، شهرستان مبارکه، کیلومتر 75 جنوب غربی واقع شده است.
با بهره‌برداری از دو پروژه نیروگاه گل گهر و نیروگاه جنوب اصفهان ۲ که با تلاش شبانه روزی کارکنان گروه مپنا و مشارکت دو شرکت  معدنی و صنعتی گل گهر و فولاد مبارکه اصفهان محقق شد، بخش قابل توجهی از برق این دو مجموعه بورسی تأمین و کمبود برق این صنایع برطرف می‌شود.

به اشتراک گذاری:
پیمایش به بالا