جستجو
این کادر جستجو را ببندید.

تحویل موقت واحد اول گازی نیروگاه سیکل ترکیبی خرم‌آباد ابلاغ شد

تحویل موقت نخستین واحد گازی نیروگاه سیکل ترکیبی خرم‌آباد، شنبه 31 خرداد 99 از سوی کارفرما به شرکت احداث و توسعه نیروگاه‌های سیکل ترکیبی مپنا (توسعه دو) ابلاغ شد.

تحویل موقت نخستین واحد گازی نیروگاه سیکل ترکیبی خرم‌آباد، شنبه 31 خرداد 99 از سوی کارفرما به شرکت احداث و توسعه نیروگاه‌های سیکل ترکیبی مپنا (توسعه دو) ابلاغ شد.
با تحویل موقت این واحد، تعداد واحدهای نیروگاهی تحویل موقت شرکت احداث و توسعه نیروگاه‌های سیکل ترکیبی مپنا به 95 واحد با ظرفیت 14573 مگاوات رسید.
پروژه نیروگاه سیکل ترکیبی خرم‌آباد:
پروژه نیروگاه خرم‌آباد در کیلومتر 10 جاده کمربندی اندیمشک احداث شده و متشکل از یک بلوک سیکل ترکیبی شامل دو واحد 162 مگاواتی گازی و یک واحد 160 مگاواتی بخاری، جمعا به ظرفیت 484 مگاوات است که در ساخت آنها از توربین‌های گازی V94.2 (Ver. 5) و توربین بخار E Type ساخت شرکت مهندسی و ساخت توربین مپنا، بویلرهای بازیاب حرارتی (HRSG) با مشعل اضافی ساخت شرکت مهندسی و ساخت بویلر و تجهیزات مپنا و سیستم برق و کنترل ساخت شرکت مهندسی و ساخت برق و کنترل مپنا، سیستم خنک کن ACC، پست و خط انتقال برق 230 کیلوولت و در محدوده شرکت احداث و توسعه نیروگاه‌های سیکل ترکیبی مپنا استفاده شده است.
اجرای پروژه نیروگاه سیکل ترکیبی خرم‌آباد در نیمه دوم اسفند ماه 1384 به مشارکت شرکت‌های مپنا و فراب واگذار شد و مقرر بود این پروژه به صورت 8 واحدی اجرا شود. با امضای الحاقیه یک قرارداد در تاریخ 14/08/91، کل نیروگاه به صورت کلید در دست جهت اجرای 4 واحد گازی به مپنا واگذار شد. در بیست و ششمین روز از تیر ماه سال 1395 نیز اصلاحیه شماره 4 مبنی بر اجرای دو بلوک در دو فاز به گروه مپنا ابلاغ شد.
پس از گشایش اعتبارات اسنادی، فعالیت‌های اجرایی پروژه که در سال‌های مورد اشاره تنها قسمتی از اقدامات ساختمانی آن صورت گرفته بود، مجدداً آغاز شد. کارفرمای پروژه، شرکت مولد نیروی خرم‌آباد، مدیر طرح، شرکت توسعه انرژی متین و مشاور کارفرما و دستگاه نظارت نیز شرکت مشانیر است.

به اشتراک گذاری:
پیمایش به بالا