جستجو
این کادر جستجو را ببندید.

شرکت مهندسی و ساخت لوکوموتیو مپنا

شرکت مهندسی و ساخت لوکوموتیو مپنا، در حوزه ایجاد تکنولوژی طراحی و ساخت تجهیزات کششی حمل‌و‌نقل ریلی در کشور فعالیت می‌کند. این شرکت با صاحبان صنایع در عرصه بین‌المللی و شرکت‌های داخلی و خارجی صاحب‌نام تجاری در راستای جذب، نگهداری، توسعه و ارتقاء دانش فنی طراحی و ساخت تجهیزات کششی صنعت حمل و نقل ریلی مشارکت دارد.  
تلفن :02636186000
دورنگار :02636775661
آدرس : کرج- بعد از پل فردیس – میدان استاندارد- بسمت مشکین دشت- بعد از تجهیزات راه ها

طول خطوط راه‌آهن اصلی و فرعی ایران به حدود ۱۳۰۰۰ کیلومتر می‌رسد. این خطوط ریلی علاوه بر جابه‌جایی مسافر، حمل و انتقال بار و کالا با استفاده از لوکوموتیوها و واگن‌های باری را ممکن می‌کنند. شیوه‌ای به صرفه که امنیت کافی دارد و از آلودگی محیط و اتلاف انرژی می‌کاهد. شرکت مهندسی و ساخت لوکوموتیو مپنا به منظور توسعه این صنعت و به عنوان تنها واحد تولیدی در بخش حمل‌و‌نقل ریلی مپنا در ۲۰ آبان ۱۳۸۶ تأسیس شد و شروع به طراحی و ساخت تجهیزات حمل و نقل ریلی از جمله لوکوموتیوهای باری کرد. این شرکت از خرداد 1389 با ظرفیت تولید سالانه 120 لوکوموتیو به بهره‌برداری رسید و نخستین قرارداد کاری آن برای تولید 150 دستگاه لوکوموتیو ER24 با شرکت زیمنس به امضاء رسید.
کارخانه این شرکت مجهز به کارگاه‌های بوژی، بدنه، رنگ، مونتاژ و تست به منظور تولید انواع لوکوموتیو و واگن است و مهم‌ترین فعالیت آن شامل طراحی و ساخت انواع لوکوموتیو دیزل الکتریک، برقی و مانوری و انواع لوکوموتیوهای مسافری و مولد برق می‌شود.
مهندسی و ساخت لوکوموتیوهای باری MAP24 از مهم‌ترین دستاوردهای شرکت مهندسی و ساخت لوکوموتیو مپنا است. این لوکوموتیوها در راستای نوسازی و کاهش عمر ناوگان کشنده ریلی ایران و به منظور پاسخ‌گویی به نیاز شرکت‌های حمل‌و‌نقل خصوصی طراحی و تولیده شده‌اند. انتقال دانش طراحی لوکوموتیوهای مانوری از نوع دیزل هیدرولیک مدل G1206-IR مپنا-فوسلو در عملیات جابه‌جایی قطارها و حمل و نقل واگن‌ها در ابعاد محدودتر از لوکوموتیوهای خط اصلی از دستاوردهای دیگر این شرکت است. تدوین دانش فنی طراحی و ساخت فریم و گهواره بوژی GC لوکوموتیو MAP24 با روش جوشکاری از جمله فعالیت‌های این شرکت است که به عنوان طرحی دانش محور و با هدف ساخت و تست دو قطعه از مهم‌ترین قطعات مجموعه بوژی لوکوموتیو راه‌اندازی شده است.  
شرکت مهندسی و ساخت لوکوموتیو مپنا در طول یک دهه فعالیت خود، جایگاه ویژه‌ای در تولید وسایل نقلیه ریلی در کشور را به خود اختصاص داده و موفق به دستیابی به حداکثر سهم بازار داخلی و حضور موثر و مستمر در بازارهای منطقه شده است.

پیمایش به بالا