جستجو
این کادر جستجو را ببندید.

شرکت تولید انرژی‌های تجدیدپذیر مپنا

شرکت تولید انرژی‌های تجدیدپذیر مپنا، سال 1390 با هدف ساخت انواع نیروگاه‌های تولید انرژی‌های تجدیدپذیر (نیروگاه‌های بادی، خورشیدی و زمین‌گرمایی، زباله‌سوز و …) و بهره‌برداری از آن‌ها جهت تولید برق، فروش و صدور برق و انجام تعمیرات و نگهداری تأسیس شد.
تلفن :02123151941
دورنگار :02123151928
آدرس : بلوار میرداماد، نبش مصدق جنوبی، پ 282، شرکت مپنا

«شرکت تولید انرژی‌های تجدیدپذیر مپنا» با توجه به اهمیت روزافزون گسترش تولید و مصرف انرژی‌های تجدیدپذیر و جلوگیری از تخریب و گرمایش زمین، در سال 1390 تأسیس شد و سرمایه‌گذاری در احداث نیروگاه‌های تجدیدپذیر بادی و خورشیدی برای تولید و فروش برق را در به عنوان فعالیت‌ اصلی خود تعریف کرد.
شرکت تولید انرژی‌های تجدیدپذیر مپنا در مراحل مختلف راه‌اندازی پروژه‌ها، از مطالعات تا فروش و صدور انرژی و در حوزه‌های مدیریت احداث نیروگاه و تأسیسات مرتبط، مدیریت پروژه، مدیریت طراحی و ساخت تجهیزات نیروگاهی، انجام عملیات ساختمانی، نصب و راه‌اندازی و مدیریت فروش انرژی به داخل و خارج کشور فعالیت می‌کند.
راه‌اندازی نیروگاه‌های بادی در استان‌های قزوین، آذربایجان شرقی و خراسان رضوی به عنوان پروژه‌های حال حاضر شرکت تولید انرژی‌های تجدیدپذیر شناخته می‌شود. اولین مزرعه بادی از این مجموعه در سال 1391 در منطقه کهک در استان قزوین احداث شد و انرژی تولیدی سالانه آن حدود 180 هزار مگاوات ساعت برآورد می‌شود. نیروگاه کهک مانند دیگر نیروگاه‌های بادی، دارای مکانیسم توسعه پاک (CDM) است و دی اکسید کربن تولید نمی‌کند. این نیروگاه با توربین‌های 2.5 مگاواتی که بر اساس تکنولوژی روز توربین‌های بادی جهان طراحی و اجرا شده، هم‌اکنون به بهره‌برداری رسیده و در حال فعالیت است.
توسعه پایدار و حفظ محیط زیست از موضوعاتی است که طی سالیان گذشته اهمیت ویژه‌ای در جهان پیدا کرده است و بسیاری از کشورها تلاش می‌کنند تا سهم کمتری در تخریب محیط زیست داشته باشند. همچنین با توجه به معضلات و مشکلات زیست محیطی ناشی از انرژی‌های فسیلی و پایان‌پذیر بودن آن‌ها، بحث انرژی‌های تجدیدپذیر (renewable energies) مطرح و عملیاتی شده است.
انرژی‌های تجدیدپذیر از منابع طبیعی نامحدودی مانند خورشید و باد به دست می‌آیند و برخلاف انرژی‌های فسیلی که موجب تولید دی اکسید کربن و گرمایش زمین می‌شوند، با طبیعت سازگار و تمیزتر و سبزتر هستند. در سال 2019 حدود 11 درصد از انرژی مصرفی کل جهان از طریق انرژی‌های تجدیدپذیر به دست آمد و در نیمه نخست سال 2020 نیز مصرف این نوع انرژی تا 1.5 درصد دیگر افزایش یافته است.

خدمات

ساخت انواع نیروگاه تولید انرژی تجدیدپذیر و تولید و فروش برق

پروژه‌ها

•    بادی کهک 1 (5 مگاوات)، محل پروژه: استان قزوین، تاریخ شروع بهره‌برداری: 92/11/22
•    بادی کهک 2 (20 مگاوات)، محل پروژه: استان قزوین، تاریخ شروع بهره‌برداری: 94/11/22
•    بادی کهک 3 (30 مگاوات)، محل پروژه: استان قزوین، تاریخ شروع بهره‌برداری: 95/08/01
•    خورشیدی کهک (2 مگاوات)، محل پروژه: استان قزوین، تاریخ شروع بهره‌برداری: 97/08/23
•    بادی آقکند (50 مگاوات)، محل پروژه: استان آذربایجان شرقی، تاریخ شروع بهره‌برداری: 99/08/20
•    بادی میل نادر (50 مگاوات)، محل پروژه: استان سیستان و بلوچستان در مرحله احداث
•    خورشیدی بهرمان (10 مگاوات)، محل پروژه: استان کرمان در مرحله احداث

گواهینامه‌ها، استانداردها و جوایز و دستاوردها

جایزه ملی انرژی‌های تجدیدپذیر سال 98

جایزه ملی انرژی‌های تجدیدپذیر سال 98، تزریق برق پاک به شبکه برق کشور، احداث اولین نیروگاه بادی مگاواتی کشور

پیمایش به بالا